Post navigation

Було знайдено які структури ока вражаються при вродженому синдромі Зіка

Вірус Зіка – представник роду Flavivirus, що спричиняє однойменну хворобу у дорослих, а при інфікуванні під час вагітності, може спричиняти тяжкий вроджений синдром, який включає мікроцефалію, порушення слуху та патологію сітківки. Для розробки методів лікування необхідне краще патофізіологічне розуміння порушень внутрішньоутробного нейророзвитку, що спричиняються вірусом Зіка.

Саме тому, Tomas S. Aleman, M.D., з University of Pennsylvania в Філадельфії та його колеги провели дослідження, в якому оцінили мікроструктурні зміни сітківки восьми немовлят з CZS (вроджений синдром Зіка) і порівняли ці зміни з тими, що виникають при дефіциті кобаломіну С.

Було виявлено, що у всіх восьми пацієнтів з CZS спостерігались фовеальні аномалії (у восьми очах), що включали розриви еліпсоїдної зони, стоншення центральної сітківки з підвищеним зворотнім розсіюванням та серйозну структурну дезорганізацію. В трьох очах було виявлено макулярні псевдо колобоми. У семи із восьми очей з нормальним шаром фоторецепторів, перицентральна сітківка показала стоншення (<30% нормальної товщини) шар гангліозних клітин (GCL), що колокалізувався. Внутрішній ядерний шар був в нормі, або ж мав прикордонне витончення. Центральна дегенерація сітківки була подібна до дегенерації при дефіциті кобаломіну С.

Ці знахідки забезпечують перші, на сьогоднішній день, in vivo докази на людях про можливе порушення розвитку сітківки з переважною втратою GCL сітківки при вродженому синдромі Зіка. Ці дані співпадають і з мишачою моделлю захворювання, та вказують на внутрішньоутробне виснаження цієї нейрональної популяції, як наслідок вірусної інфекції Зіка.

Оригінальна стаття була опублікована в JAMA Ophthalmology в жовтні 2017 року.

Більше про вірус Зіка ви можете дізнатись на сайті ВООЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *