Post navigation

Важливі 10 порад, які захистять зір вашої дитини від впливу екранів смартфонів та комп’ютерів

 

Сьогодні діти проводять все більше і більше часу за екранами, і це викликає занепокоєння через можливу шкоду для розвитку їх зорового апарату. Офтальмологи – лікарі, які спеціалізуються на медичному та хірургічному догляді за очима – спостерігають помітне збільшення кількості дітей із синдромом сухого ока і напруженням очей через занадто великий об’єм часу, проведеного за екранами. Але, чи дійсно напруження очей через роботу з цифровими приладами спричиняє довготривалі ушкодження? Чи необхідно вашій дитині використовувати окуляри для читання та комп’ютерні окуляри? Цього місяця діти повернулися до школи, де будуть проводити більше часу за книгами та екранами, тому ось поради від American Academy of Ophthalmology, яка озброює батьків фактами, щоб ви могли робити усвідомлений вибір щодо здоров’я очей своїх дітей.

Це факт, що в світі зараз є епідемія міопії, яка також відома як короткозорість. Починаючи із 1971 року, частота міопії в США майже подвоїлась і досягла 42%. В Азії приблизно 90% підлітків та дорослих короткозорі. Зрозуміло, що щось відбувається в світі. Але вчені досі не можуть зрозуміти що саме.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Ophthalmology від American Academy of Ophthalmology, пропонує докази того, що принаймні частина світового збільшення поширеності міопії пов’язана із роботою на близькій відстані. І вона включає не тільки взаємодію з екранами, а й звичайними книгами. Також, дослідження показало, що проведення часу на свіжому повітрі, особливо в дитинстві – сповільнює прогрессію міопії. І залишається незрозумілим, чи постійне зосередження уваги на телефонах, чи взаємодія світла із нашими циркадними ритмами, впливає на ріст ока, або ж ніщо із вищенаведеного.

Поки вчені шукають остаточну відповідь, не залишається сумнівів, що більшість користувачів комп’ютерів відчувають “цифрове напруження” очей. В цьому контексті, діти нічим не відрізняються від дорослих. Вони також можуть відчувати сухість очей, їх напруження, головний біль та помутніння зору. Хоча симптоми, як правило, тимчасові, вони можуть бути частими і затяжними.

Але це не означає, що їм потрібен рецепт на комп’ютерні окуляри або, що в них розів’ється стан, який потребуватиме окулярів для читання, як деякі припускають. І це також не означає, що світло синього спектру, яке надходить від екрану комп’ютера шкодить очам дітей. Це значить тільки те, що їм необхідно частіше робити перерви. Вони потрібні через те, що ми моргаємо не так часто під час роботи з комп’ютером та іншими цифровими пристроями. Тривале читання, письмо та інша інтенсивна робота на близькій відстані також може спричиняти напруження очей. Офтальмологи рекомендують робити перерви кожні 20 хвилин під час роботи на близькій відстані.

Ось 10 порад, які допоможуть вас вберегти свою дитину від комп’ютерного навантаження на очі:

  1. Встановити таймер для нагадування про перерву.
  2. Поперемінно читати електронну книгу із паперовою, та заохочувати дітей дивитись у вікно кожні 2 розділи.
  3. Після проходження рівня у комп’ютерній грі дивитись у вікно протягом 20 секунд.
  4. Заздалегідь прилаштуйте в книзі скріпки через кожні кілька розділів, щоб нагадати дитині про перерву. В електронній книзі скористайтеся функцією “закладка” для того ж ефекту.
  5. Уникайте роботи з комп’ютером на вулиці або в приміщеннях із яскравим освітленням. Відблиски на екрані можуть викликати напруження очей.
  6. Налаштуйте яскравість і контрастність екрана свого комп’ютера до значень, які будуть для вас комфортними.
  7. Під час роботи за комп’ютером слідкуйте за дотриманням правильної постави.
  8. Заохочуйте дитину дотримуватись дистанції від екрану. Ідеальною відстанню буде 45-60 см.
  9. Створіть для дитини дистрактор, який змушуватиме її відволікатись від комп’ютера кожного разу.
  10. Нагадуйте дітям кліпати очима під час роботи з комп’ютером.

“Я надаю перевагу навчати дітей правильним звичкам, аніж давати їм милиці, такі як окуляри для читання, щоб вони могли поглинати ще більше медіа”, – каже K. David Epley, M.D., клінічний речник Американської Академії Офтальмології. “Якщо ви надто довго біжите і ваші ноги втомлюються, то ви зупиняєтесь. Те ж саме стосується і очей. Якщо ви надто довго читали або дивились відео, і ваші очі втомилися – зробіть перерву”.

Оригінальна стаття була опублікована на сайті American Academy of Ophtalmology 6 серпня 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *