Post navigation

Вплив гіповітамінозу D на неінфекційний увеїт

 

Гіповітаміноз D пов’язаний з більш високими ризиками розвитку неінфекційного увеїту, однак причинний зв’язок поки що не вдалося встановити, згідно з дослідженням, опублікованим в JAMA Ophthalmology.

У ретроспективному дослідженні було проаналізовано дані 558 пацієнтів з неінфекційним увеїтом. При порівнянні з контрольною групою, яку склали 2790 людей, було виявлено, що у тих, хто мав нормальні рівні вітаміну D, на 21% менше шансів захворіти на неінфекційний увеїт.

В групу увеїту відбирались учасники, у яких було виміряно рівні вітаміну D протягом одного року до встановлення первинного діагнозу. Критеріями виключення стали: наявність системних захворювань; прийом ліків, які знижують рівень вітаміну D; перенесені внутрішньоочні операції; перенесений інфекційний увеїт. При порівнянні кожному пацієнту з увеїтом відповідало 5 здорових людей, які підбирались на основі віку, статі, раси / етнічної приналежності. В учасників з контрольної групи рівень вітаміну D визначався протягом одного року до, або протягом 6 місяців після дослідження очей, яке не виявило патологій. Для оцінки зв’язку між гіповітамінозом D та неінфекційним увеїтом використовувались кілька логістичних регресійних моделей.

За нормальний рівень вітаміну D вважались його значення в 20 ng/mL, або більше, в той час, як нижчі результати ідентифікували як дефіцит.

Окрім оцінки даних у загальних популяціях, додатково проводились расово-специфічні аналізи. Такий аналіз виявив, що чорна раса учасників статистично суттєво впливає на зв’язок низьких рівнів вітаміну D і неінфекційного увеїту (P = .004).

Автори дослідження зазначають, що такий зв’язок може вказувати на сильніший біологічний вплив вітаміну D на увеїт у цієї раси, або ж може означати обмежену здатність у виявленні подібної різниці в інших расово-етнічних групах.

Для виявлення причинного зв’язку в подальшому будуть необхідні проспективні дослідження. І якщо така причинність буде встановлена, то вітамін D стане потенційно привабливим допоміжним засобом у лікуванні неінфекційного увеїту.

Оригінальне дослідження було опубліковане в JAMA Ophthalmology в травні 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *