Post navigation

Вчені розробили біоміметичні контактні лінзи, які здатні збільшувати зображення за командою користувача

 

Вчені з University of California San Diego створили набір м’яких роботизованих лінз, які дають людям можливість приближувати та віддаляти зображення, яка контролюється кліпанням очей.

У своїй науково-дослідній роботі команда під керівництвом  Shengqiang Cai вказує, що в той час, як більшість роботизованих механізмів управляються вручну, або за допомогою заздалегідь прописаних програм, їх лінзи реагують на електроокулографічний сигнал ока – електричний потенціал, який генерується м’язовою активністю зорового апарату.

Лінзи виготовлені із полімерного матеріалу, який реагує на електроокулографічний сигнал зміною своєї форми. Сигнал, в свою чергу, контролюється п’ятьма електродами, які встановлені навколо ока. Таким чином, коли людина швидко двічі кліпає очима, лінза деформується, стає більш опуклою, що збільшує зображення, яке бачить її користувач.

Дизайн та виробництво біоміметичної контактної лінзи

Здатність збільшувати зображення лише за допомогою кліпання здається фантастичною, однак поки що не слід очікувати на десятикратні значення приближення. Наразі, фактична зміна фокусної відстані становить всього 32%. Також, вчені зазначають, що лінзи, виготовлені з розробленого ними матеріалу, мають переваги перед уже існуючими варіантами.

Поки що дана технологія не готова до широкого впровадження в повсякденне життя, і є багато характеристик та аспектів, які слід доробити й вдосконалити в майбутньому. Однією із таких речей, наприклад є звичайні, доступні у вільному продажу електроди, які використовувались в даній концептуальній моделі.

За словами дослідників, за допомогою електроокулографічних сигналів можна контролювати не тільки лінзи, а й управляти окулярами, камерами, візуальними протезами і будь-якими іншими оптичними пристроями, включаючи віддалені роботизовані камери. Навіть, якщо око нічого не бачить, воно все ще здатне продукувати електроокулографічні сигнали, що розширює спектр майбутнього застосування цього винаходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *