Post navigation

Глибока медитація як додатковий метод лікування глаукоми

 

Короткий курс глибокої медитації значно знизив внутрішньоочний тиск у пацієнтів з первинною відкритокутовою глаукомою, що співвідносилось зі зниженням рівнів стресових біомаркерів і поліпшення якості життя, відповідно до дослідження, опублікованого в Journal of Glaucoma в грудні 2018 року.

Дев’яносто пацієнтів з первинною відкритокутовою глаукомою (180 очей; вік учасників становив 45 років і вище) були розподілені на контрольну групу та групу медитації. Спостереження проводилось протягом 21 дня.

Вчені вимірювали ВОТ – головний параметр дослідження, на ряду з якістю життя, біомаркери сироватки, пов’язані зі стресом, та експресію всього генома.

В перший день дослідження група медитації була ознайомлена з техніками її виконання. І з 2 по 21 день учасники практикували по 15 хвилин дихальних вправ, після чого занурювались в 45-хвилинну медитацію.

Із 40 учасників, що пройшли курс медитації, у 30 спостерігалось зниження ВОТ більше ніж на 25%. Крім того, в цій групі було виявлено 109 генів, які по-іншому експресувались в пост-медитативному періоді. Також було виявлено позитивну кореляцію покращення значень внутрішньоочного тиску зі змінами параметрів, які відображають якість життя і релаксацію (нейротрофічний фактор мозку (BDNF), загальна антиоксидантна здатність і ендорфіни). А от негативна кореляція спостерігалась із факторами, що відображають стрес-відповідь (кортизол, активні форми кисню, IL6).

Дуже часто пацієнти з глаукомою запитують у свого лікаря, чи є що-небудь додатково до медикаментозної терапії, що вони можуть зробити для покращення перебігу своєї хвороби. Результати цього дослідження підтримують проведення глибокої медитації як допоміжної терапії у хворих з первинною відкритокутовою глаукомою. Жодних побічних ефектів від медитації не спостерігалось, тому це безумовно є життєздатною допоміжною терапією, яку можна рекомендувати пацієнтам з глаукомою. Дуже захоплююче бути в здатності запропонувати пацієнтам більш цілісний підхід до менеджменту глаукоми,коментує дослідження Tammy P. Than, MS, OD, FAAO Staff optometrist, Carl Vinson VA Medical Center Dublin, Ga.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *