Post navigation

Горизонтальні порушення при вродженому синдромі Брауна

Синдром Брауна – досить рідкісна форма косоокості і характеризується порушенням елевації ока в аддукції. Захворювання частіше буває вродженим, але можливі і набуті випадки внаслідок травм, хірургічних втручань або запалення (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, пансинусит або склерит). Безпосередньо проблема полягає у потовщеному або вкороченому сухожилку верхнього косого м’яза. Зазвичай пацієнти не потребують хірургічного втручання з приводу вродженого синдрому Брауна. Але при наявності таких непостійних клінічних особливостей як гіпотропія в первинному положенні і вимушене положення голови – хірургічне лікування у вигляді послаблення або елонгації верхнього косого м’яза необхідне.

Однак, після проведеного ретроспективного дослідження вчені з Ізраїлю повідомляють про досить часті випадки наявності ще й горизонтальних порушень у людей з вродженим синдромом Брауна. У дослідженні були переглянуті усі записи дітей, які проходили хірургічну корекцію з приводу вродженого синдрому Брауна у Schneider Children’s Medical Center of Israel з 1998 по 2016 рік.

Усього в дослідження було включено 19 очей 16 пацієнтів (8 правих та 11 лівих). Чотирнадцять пацієнтів були прооперовані з приводу компенсаторної позиції голови і двоє – з приводу гіпотропії в первинному положенні. Тринадцять із них пройшли процедуру ослаблення сухожилка верхнього косого м’яза шляхом Z-тенектомії, а троє – шовне подовження сухожилка. 56% пацієнтів мали горизонтальні порушення в початковому положенні до проведення оперативної корекції від екзофорії  4 PD до екзотроії  30 PD. Також був один випадок езотропії  14 PD. Половина цих пацієнтів пройшла хірургічну корекцію горизонтальних порушень.

Причини наявності горизонтальних порушень при вродженому синдромі Брауна пояснити важко, особливо езотропію. Однак, у практиці слід враховувати, що досить часто у дітей з вродженим синдромом Брауна, які потребують хірургічної корекції, є і горизонтальні порушення, які також потребуватимуть втручання.

Оригінальна стаття була опублікована в Journal of Pediatric Ophthalmology and Strabismus 16 березня 2018 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *