Post navigation

Завершились клінічні випробування лінз, які зменшують свербіж очей

 

Відповідно до нового повідомлення про завершення останніх етапів дослідження, отримали поштовх для впровадження в повсякденне життя експериментальні контактні лінзи, які не тільки покращують зір, а й позбавляють від свербежу, викликаного алергією.

Як повідомляють у журналі Cornea, лінзи, що містять антигістамінний препарат кетотифен, розроблені та випробувані компанією Johnson & Johnson, значно послабили очні симптоми алергії.

Це досить обнадійливі результати, – каже співавтор дослідження Brian Pall, директор клінічної наукової роботи Johnson & Johnson Vision Care, – Більше 20% людей страждає від очних проявів алергії. Тому це матиме великий вплив на їх якість життя.

Безпечність і ефективність лінз, які повільно вивільняють кетотифен, перевірялись в двох рандомізованих дослідженнях, що фінансувались компанією Johnson & Johnson. Разом, в дослідженнях взяли участь 244 волонтери, вік яких варіював від 12 до 61 року.

Учасники були поділені на 3 групи, залежно від того, які лінзи їм необхідно буде носити. В першій групі на одне око учасники вдягали тестову лінзу, на друге – контрольну. В другій групі  обидві лінзи були тестові, а в третій – обидві були звичайними.

Після того, як волонтери вдягали лінзи, вони піддавалися дії алергенів, що зазвичай викликають свербіння в їх очах. І потім учасники мали оцінити за шкалою від 0 до 4, наскільки сильним був свербіж після 15 хвилин носіння лінз, і через 12 годин. В середньому, показники були нижчими на один пункт і більше у тих, хто носив тестові лінзи.

Між двома дослідженнями було виявлено 24 випадки побічних явищ, більшість із яких були незначними, як повідомляють дослідники. В одного волонтера в обох очах відмічалась більш серйозна побічна дія лінз, яку науковці описали як надлишкове сльозовиділення.  

Деякі добровольці, що носили тестові лінзи, повідомляли про повну відсутність свербежу, в той час, як інші – про надокучливий свербіж, з яким можна було миритись, – каже Pall.

Поки що невідомо коли такі лінзи з’являться на полицях магазинів. На даний момент збираються усі необхідні документи для подання в реєструючі органи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *