Post navigation

Затверджуюче дослідження для нових критеріїв скринінгу ретинопатії недоношених

 

Останнє масштабне міжнародне проспективне дослідження вказує на те, що нові скринінгові критерії на ретинопатію недоношених (ROP) є більш чутливими та специфічними, аніж сучасні протокольні орієнтири.

“Ми вважаємо, що нам вдалось створити систему, яка працює навіть краще, аніж усе, що ми робили в багатьох аспектах”, – каже Dr. Gil Binenbaum із The Children’s Hospital of Philadelphia в інтерв’ю для Reuters Health.

В онлайн виданні JAMA Ophthalmology, 14 лютого команда дослідників зазначила, що в США новонароджені проходять скринінг на ретинопатію недоношених, якщо їх вага при народженні становить менше 1501 грам, або їх гестаційний вік складає менше 30 тижнів. У дітей із вищими показниками можуть застосовуватись суб’єктивні критерії “поганого постнатального перебігу”.

Автори розробили скринінгові критерії в дослідженні Postnatal Growth and Retinopathy of Prematurity (G-ROP-1), які включали три пункти повільного постнатального набору ваги (менше 120 г у віці 10-19 днів, менше 180 г в 20-29 дні, і менше 170 г в 30-39 дні); показники маси при народженні і гестаційного віку в 1501 г та менше 28 тижнів, відповідно; а також гідроцефалію.

В первинному ретроспективному дослідженні, яке охоплювало когорти більш ніж у 7400 дітей із 29 лікарень, нові критерії були чутливими у 100% випадків для ROP 1 типу, і знижували кількість скринінгових оглядів на 30%.

В новому дослідженні, G-ROP-2, автори підтверджували ці критерії в 41 лікарні США і Канади, включаючи 25 тих, які входили до першого дослідження, і 16 нових. Валідаційна когорта включала майже 4000 недоношених із ризиком ретинопатії, а також із вже підтвердженою ROP.

Всього, у 1643 немовлят (41.3%) розвинулась ретинопатія недоношених. Критерії передбачили 1 тип ретинопатії недоношених в усіх 219 дітей, які її мали (100% чутливість); ROP 2 типу у 260 із 264 дітей (98.5%чутливість), та проліковану ROP у 253 із 256 немовлят (98.8% чутливість). Критерії G-ROP знизили кількість скринінгів на 35.6%.

Поточні критерії маси при народженні та гестаційного віку були чутливими у 99.6% випадків для ROP 1 типу, у 99.7% випадків для ROP 2 типу, і у 99.5% випадків для лікованої ROP. Вони зменшили кількість скринінгових оглядів на 9.2%.

“Два великих когортних дослідження надають скринінгові критерії із доказовою базою, які мають більшу чутливість і специфічність, аніж сучасні існуючі критерії гайдлайнів”, – пише Dr. Binenbaum із його командою. “Ці критерії можуть бути клінічно застосовані для зменшення кількості немовлят, які проходять скринінгові обстеження. Ми рекомендуємо включення G-ROP скринінгових критеріїв до національних гайдлайнів”.

Dr. B. Michele Melia із The Jaeb Center for Health Research в Флориді, яка написала додаткову супровідну статтю до дослідження, повідомляє Reuters Health у електронному листі: “Для діагностування ретинопатії недоношених, діти повинні пройти через серію очних обстежень протягом критичного періоду розвитку ока. Ці обстеження є одночасно і вартісними, і стресогенними для цих тендітних немовлят. Binenbaum із колегами розробили критерії для виявлення немовлят із найвищим ризиком ROP, тому менша кількість немовлят потребуватиме проходження обстежень, не зменшуючи знайдену кількість тих, хто потребуватиме лікування”.

“Автори дослідження визнають, що існують деякі проблеми, які треба вирішити перед впровадженням критеріїв G-ROP, але ніщо не є неможливим”, – зазначає вона в своїй редакції. “Настав час розглянути можливість прийняття нових гайдлайнів скринінгу ROP в Сполучених Штатах”.

Дослідження було опубліковане в JAMA Ophthalmology 14 листопада 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *