Post navigation

Зміни в обробці візуальних сигналів – новий невербальний маркер аутизму

 

Нові дослідження свідчать, що люди з аутизмом можуть мати змінену обробку зорових сигналів. Це може послужити об’єктивним невербальним нейронним маркером розладу.

За допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ) дослідники виявили, що у дорослих з аутизмом є відмінності в частині мозку, яка обробляє зорову інформацію, і ці відмінності можуть бути використані для передчасного виявлення осіб з аутизмом.

“Дуже важливо, що ця ознака не вимагає жодної вербальної участі від індивідів. Це робить її придатною для майбутніх досліджень з дітьми, які ще не вміють говорити, а також з нерозмовляючими дорослими”, – каже Caroline Robertson, PhD, доцент кафедри психологічних наук та мозку в Dartmouth College, Hanover, New Hampshire.

Тривалий час вважалося, що аутизм, в основному, стосується змін в областях мозку, які обробляють соціальну інформацію. Сенсорні симптоми лише нещодавно були визнані основними для аутизму.

У попередній роботі дослідники спостерігали повільніші поведінкові показники базового зорового феномену, відомого як “бінокулярна конкуренція” у пацієнтів з аутизмом.

Під час бінокулярної конкуренції два різних зображення, які показуються кожному оку окремо, не зливаються в одне зображення, а почергово замінюють одне одного у сприйнятті людини. Ця конкуренція частково базується на балансі збудження та гальмування у зоровій корі, який може бути змінений при аутизмі. Але до цього часу не було жодних прямих нейронних доказів цього потенційного маркера збудження/гальмування (E/I), як вказують дослідники. І остання їх робота показує “разючі” зміни в нервовій динаміці бінокулярної конкуренції у осіб з аутизмом.

Зображення, що демонструє бінокулярну конкуренцію. Якщо подивитись на нього в синьо-червних 3D окулярах, то колір тексту буде змінюватись з синього на червоний

 

Дослідження включало 18 людей з аутизмом і 19 відповідних по віку та IQ здорових людей, які виступали як контрольна група. Вчені вимірювали зорові викликані потенціали стійкого стану (SSVEP) за допомогою одного ЕЕГ-електрода, розміщеного на головах учасників над зоровою областю мозку.

Потім учасникам було показане одне із двох зображень на екрані комп’ютера: червоні шахи в лівому оці, та зелені шахи в правому, які мерехтіли вперед і назад з різною швидкістю.

Дослідники повторили свої попередні результати, які показали сповільнення бінокулярної конкуренції та знижену супрессію сприйняття у людей з аутизмом, порівняно з контрольною групою. Ці результати є прямими нейральними доказами аутизму.

За допомогою такого маркеру вченим вдалося передбачити тяжкість симптомів аутизму і класифікувати діагностичний статус пацієнтів з точністю 87%.

Наступним кроком для дослідників є підтвердження специфічності змін обробки візуальних сигналів для аутизму, порівнюючи їх із аналогічними показниками при інших психіатричних порушеннях.

Також, для того, щоб впровадити цей метод як скринінг, необхідно дізнатись про наявність таких змін у молодших осіб, бажано у довербальних дітей.

Оригінальне дослідження було опубліковане 15 серпня 2019 року в Current Biology.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *