Post navigation

Зміни темнової адаптації у пацієнтів з високою міопією

 

Виявлено, що темнова адаптація сильно корелює з аксіальною довжиною у високоміопічних очах. Вчені мали за мету дослідити чи мають міопічні очі більш тривалий час темнової адаптації, порівняно зі здоровими очима, та чи є залежність між нею та осьовою довжиною.

Вони проаналізували дані 50 пацієнтів, що пройшли консультацію в офтальмологічному відділенні Strasbourg University Hospital у червні-вересні 2016 року. Вони були розділені на дві групи. В першу були включені пацієнти з міопією значеннями сильнішими за -6 D, а до другої входили пацієнти з еметропією.

Дослідження темнової адаптації було проведене з використанням адаптометра MacuLogix AdaptDx – технології, яка ефективно вимірює темнову адаптацію за допомогою короткочасного протокола. В попередніх офтальмологічних оглядах усіх пацієнтів визначалися стан сітківки, включаючи наявність або відсутність атрофічних змін пігментного епітелію сітківки, потенційно пов’язаних з високими значеннями міопії.

Час темнової адаптації залежить від функції паличок та регенерації родопсину. Для кожного пацієнта адаптометр AdaptDx розрахував індекс, що  має назву rod intercept (RI), який відповідав часу необхідному для відновлення чутливості сітківки. Поріг нормальної швидкості встановлювався на значення менше, ніж 6.5 хвилин.

В обох групах значення RI були схожими і становили трохи більше 4 хвилин. Однак, у групі міопії було виявлено значну кореляцію між індексом та аксіальною довжиною.

Це спостереження показує, що міопічні зміни можуть впливати на темнову адаптацію, – пишуть автори.

Не менш значущою була й кореляція в міопічних очах між RI та атрофічними змінами пігментного епітелію. Ці дані підтверджують гіпотезу про те, що порушення темнової адаптації може виникнути через дисфункцію пігментного епітелію.

Біохімічні зміни, що відбуваються під час адаптації ока до темряви відбуваються саме в пігментному епітелії, і сповільнення адаптації може виникнути внаслідок повільної регенерації родопсину.

Оригінальна стаття була опублікована в липні 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *