Post navigation

Консервативне лікування епіблефарону у дітей

Епіблефарон характеризується наявністю аномальної горизонтальної складки шкіри вздовж переднього краю повіки, в результаті чого повіки загинаються вертикально, особливо в середній частині повіки. Епіблефарон можна відрізнити від вродженого завороту повіки шляхом відтягування складки шкіри вниз – вії та повіка приймають свій нормальний напрямок. При вродженому ж завороті, повіка розправляється при відтягуванні її від очного яблука.

Багато літератури присвячено тому, як та якими хірургічними техніками лікувати епіблефарон, однак немає жодних досліджень щодо того, як швидко необхідне хірургічне лікування.  Тому вчені з Lions Eye Institute, Albany, New York зібрали та проаналізували дані про пацієнтів з епіблефароном, що спостерігались у них останні 15 років.

Всього було включено інформацію про 89 пацієнтів, 69% з яких мали сльозотечу, виділеннями, ін’єкцією кон’юнктиви, або розтирали очі. Трихіаз був присутній у 17% випадків і у 7% випадків з забарвленням рогівки. В усіх випадках початкове лікування було консервативним. У 73 випадках з трихіазом, симптомами подразнення, чи змінами рогівки були призначені антибіотичні мазі або замінники сльози. В інших 16 випадках проводилось спостереження за станом хворих. Всього 3% дітей були направлені на хірургічну операцію через стійкість симптомів. Жоден пацієнт не мав рубців рогівки або тривалих ускладнень.

Не дивлячись на те, що результатом можуть стани, що загрожують зору, пробне лікування антибіотичними мазями та змащувальними засобами було ефективним майже у всіх пацієнтів. Більшість випадків розрішується з мінімальними симптомами. А ті пацієнти, що потребували хірургічного втручання на повіках, не мали довготривалих ускладнень. Автори статті рекомендують спочатку проводити консервативне лікування перед оперативним втручанням.

Оригінальна стаття була опублікована в Journal of Pediatric Ophthalmology & Strabismus 30 січня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *