Post navigation

Мобільний додаток, який допомагає визначати фактори ризику сухого ока

 

Відповідно до дослідження, новий додаток для смартфонів допомагає визначати наявність сухого ока, і фактори його ризику.

Додаток The DryEyeRhythm, доступний на платформі iOS англійською та японською мовами, збирає та оброблює демографічні показники, медичну історію та інформацію про спосіб життя, а також щоденні суб’єктивні скарги на очі його користувачів.

В крос-секційному дослідженні цього додатку було оброблено дані 4454 учасників із Японії, із яких 3294 мали ризик розвитку синдрому сухого ока, і решта 1160 таких ризиків не мали. Із групи ризиків, у 899 вже був діагностований синдром сухого ока, а 2395 мали недіагностоване симптоматичне сухе око. Симптоми сухого ока та їх тяжкість оцінювались за допомогою опитувальника Ocular Surface Disease Index, який складається із 12 пунктів.

Особи із симптоматичним сухим оком були молодшими, переважно жіночої статі та історією полінозу в анамнезі.Також, основними факторами ризику були: тривалий час, проведений за моніторами, використання контактних лінз, паління, а також психічні хвороби, окрім депресії та шизофренії.

Інтерфейс мобільного додатку

“Це дослідження може призвести до подальшого розуміння симптомів сухого ока, а також виявити осіб із факторами ризику, яким необхідно пройти клінічне обстеження, що потенційно покращить профілактику та раннє лікування сухого ока”, – пишуть автори дослідження.

Використання додатка для смартфонів із метою виявлення та покращення розуміння хвороби є відносно новою ідеєю, але це дослідження може допомогти подальшим розробкам. “Мобільні технології охорони здоров’я можуть використовуватись для виявлення та менеджменту хронічних захворювань, так само, як для більш глибокого розуміння хвороби сухого ока”, – зазначають автори.

Рівень комплаєнсу, який є дуже важливим при розробці дослідницьких програм, складав 45.8%. Тобто із 9729 користувачів участь в дослідженні взяло 4454. “Розробка інтерфейсу, зручного для користувача, прив’язування інтерактивних функцій добровільного розміщення інформації в соціальних медіа, пропонування функцій зворотного зв’язку, та інших стимулів сприяє прихильності до участі в дослідженнях та їх завершеннях”, – вказують автори.

Оригінальне дослідження було опубліковане в журналі JAMA Ophthalmology 27 листопада 2019 року.

Посилання на додаток: https://apps.apple.com/ua/app/dryeyerhythm/id1164781008?l=uk

Автори статті не мають фінансової зацікавленості в опублікованих матеріалах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *