Post navigation

Монофокальні окуляри – не найкращий вибір для контролю прогресуючої міопії

 

Варіанти боротьби з прогресуючою міопією у дітей включають використання атропіну, ортокератології, мультифокальних контактних лінз, а також прогресивних або біфокальних лінз для окулярів. Однак, викоситання монофокальних лінз для окулярів з цією метою є недоречним, відповідно до білої книги від International Myopia Institute.

“Хоча ефективність лікування більш ніж 5 років при контролі міопії, ребаунд-ефект та ефект плато не встановлені, поточні дані свідчать, що будь-який метод лікування міопії кращий, ніж застосування монофокальних лінз”, – кажуть дослідники в одній із статей, нещодавно опублікованій в Investigative Ophthalmology & Visual Science.

Клінічні рекомендації від International Myopia Institute окреслюють те, як клініцисти можуть:

  • визначити відповідного пацієнта для контролю міопії, оцінюючи фактори ризику
  • обговорювати контроль міопії та ризики з батьками та пацієнтами
  • обговорювати ризики, користь та очікування від лікування (включаючи проінформовану згоду та офф-лейбл дискусію)
  • виконувати базове обстеження
  • обирати стратегію лікування та забезпечити клінічну допомогу

Автор Kate Gifford, PhD, BAppSc(Optom)Hons, GradCertOcTher, FBCLA, FIACLE, FCCLSA, FAAO, GAICD, сказала для Primary Care Optometry News, що значне підвищення в клінічній обізнаності та інновації продуктів індустрії відповідають даним, які передвіщають, що 50% світової популяції будуть міопами до 2050 року.

“Чітке послання для тих, хто забезпечує надання клінічної допомоги очам – просте призначення монофокальних окулярів для лікування прогресуючої міопії більше не є найкращим варіантом, зважаючи на доступність кращих методів”, – її слова в інтерв’ю, щодо цього конкретного звіту.

Менеджмент міопії, як мінімум, починається з обговорення її наслідків, факторів ризику та методів лікування. Це дозволяє батькам і пацієнту приймати обґрунтовані рішення, які можуть мати пожиттєвий вплив на здоров’я очей.

Повний текст Clinical Management Guidelines ви можете знайти за наступним посиланням:

https://iovs.arvojournals.org/article.aspx?articleid=2727318#214784236

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *