Post navigation

Низька вага при народженні пов’язана зі зміненою анатомією ока в дорослому віці

Згідно з новим дослідженням із Німеччини, низька вага при народженні збільшує шанси мати більш тонку центральну рогівку та інші аномалії ока в дорослому віці.

“За допомогою наших даних ми пропонуємо нове розуміння довгострокових ефектів низької ваги при народженні, припускаючи, що пренатальний ріст і пов’язані з ним фактори мають зв’язок зі змінами в геометрії очей, які зберігаються після дитинства”, –  Dr. Achim Fiess з Johannes Gutenberg University повідомляє Reuters Health.

Зв’язок між низькою вагою при народженні і зміненим розвитком очей у дитинстві вже був встановлений, але досі не було проведено популяційних досліджень про можливі ​​наслідки у зрілому віці.

Дослідники вивчили дані когортного дослідження на основі популяції, в якому всі учасники пройшли біометрію очей. Вони зосередилися на більш ніж 11000 очах у 7 120 осіб, дані про вагу яких надавали самі учасники.

Загалом 382 учасники повідомили про низьку вагу при народженні (менше 2500 г). Решта повідомляли про нормальні або високі показники. Вік учасників становив від 40 до 80 років під час проведення спостережень у період з 2012 по 2017 рік.

Після корекції даних було виявлено значний зв’язок між нижчою масою тіла і більш крутою кривизною рогівки. Зв’язок був і у випадку меншої відстані від білого до білого” (WTW), більш тонкої центральної частини рогівки і коротшої осьової довжини.

Тим не менш, дані 10 510 очей у 5779 учасників з факією не показали ніякого зв'язку між низькою вагою при народженні та глибиною передньої камери з товщиною кришталика.

Також дослідники визнають, що одержані дані не можуть бути контрольованими у випадках ретинопатії недоношених і її лікування, які можуть вплинути на результати.

Однак, як зазначає Dr. Fiess: «Загалом, зміна геометрії очей є фактором ризику для основних захворювань очей, що призводять до порушення зору і сліпоти в промислово розвинених країнах. Планується подальша робота для оцінки того, чи мають особи з низькою вагою при народженні підвищений ризик цих захворювань.

Оригінальна стаття була опублікована в JAMA Ophthalmology 21 лютого 2019 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *