Post navigation

Очні краплі з анестетиком зменшують потребу в опіоїдному знеболенні в післяопераційному періоді

 

Навіть в випадках, коли хірурги піклуються про виконання щадних та ніжних операцій з приводу косоокості, у пацієнтів все ще залишається потреба в післяопераційному знеболенні, – повідомляють на зустрічі American Association for Pediatric Ophthalmology and Strabismus.

Jon Peiter Saunte, MD та коллеги з University of Copenhagen вивчали чи можна в таких випадках замість наркотичного суфентанілу після операцій застосовувати 0.4% очні краплі оксибупрокаїну.

Було сформовано декілька когорт пацієнтів. В першу входили 53 дитини, яким не давались очні краплі з анестетиком. І 83% пацієнтів з цієї групи потребували післяопераційного застосування суфентанілу через скарги на біль. Щодо другої групи, в яку входили 37 дітей, медсестри були проінструктовані спочатку давати місцево оксибупрокаїн перед тим, як застосовувати суфентаніл. В цій групі використання наркотичного анальгетика потребувало тільки 24% пацієнтів.

У когорті, що складалась з 91 дорослого, аналогічно, 82% потребували застосування суфентанілу для тамування болю, коли не давались краплі з анестетиком. Але, коли краплі з оксибупрокаїном використовувались, то лише 3% із 72 дорослих потребували опіоїдного знеболення. Додатково до ефекту знеболення, при використанні очних крапель знижувались симптоми нудоти і блювання, в порівнянні з суфентанілом.

Таким чином, при застосуванні очних крапель з анестетиком після операції, потреба в будь-яких інших видах знеболення, в більшості випадків, зникає.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *