Post navigation

Паління під час вагітності значно підвищує ризики патології очей у нащадків

Усім відомо, що паління негативно впливає на дихальну, серцево-судинну системи та на життєдіяльність організму в цілому. Особливо серйозний негативний вплив воно має на плід під час вагітності. Однак, донедавна вплив паління у вагітних жінок на очі дитини був недостатньо досліджений.

Мета-аналіз 11 статей, опублікований в Acta Ophthalmologica 6 листопада 2018 року, показав значний зв’язок між палінням під час вагітності та розвитком косоокості у дітей. Загалом, статі включали аналіз 4833 пацієнтів з косоокістю. І результати показали, що паління під час вагітності на 46% збільшує ризик розвитку косоокості. Паління більше 10 сигарет в день збільшує ці ризики уже на 79%. І ці результати залишалися стабільними при аналізі усіх підгруп.

Паління матері під час вагітності є важливою проблемою громадського здоров’я, особливо в розвинених країнах, і його вплив на здоров’я очей нащадків заслуговує нашої уваги, – каже головний автор аналізу Dr. Zuxun Lu, з Huazhong University of Science and Technology, в Китаї.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *