Post navigation

Переваги використання наносекундного лазеру при операції видалення катаракти

 

“Використання наносекундного лазера при оперативних втручаннях з приводу катаракти спричиняє мінімальні внутрішньоочні пошкодження, та передає оку дуже низьку енергію”, – каже Gangolf Sauder, MD на цьогорічній зустрічі American Society of Cataract and Refractive Surgery, яка проходила в Сан-Дієго 3-7 травня 2019 року.

Sauder з колегами порівняли наносекундний лазер Cetus (A.R.K. Laser) з факоемульсифікацією в проспективному рандомізованому дослідженні, в якому взяли участь 72 пацієнти. Вчені виявили “максимально можливий ендотеліальний захист” і швидку візуальну реабілітацію, яку забезпечила нанолазерна платформа.

Методика застосування платформи полягала в наступному: наносекундний імпульсний Nd: YAG- лазер вражав титанову пластину, яка розташована під кутом. Це створювало фотофрагментарну мікроплазму, яка оточує кутовий інструмент, що одночасно аспірує отримані частинки через відкритий отвір. Нанолазер може бути з’єднаний з факоемульсифікаційними машинами, які оснащені пневматичним портом для вітректомії.

Головними параметрами, які оцінювались стали щільність ендотеліальних клітин, енергія, яка виділяється в оці, пахіметрія рогівки в перший післяопераційний день, та швидкість зорової реабілітації. В групі пацієнтів, яким оперативне втручання проводилось за допомогою нанолазера, не повідомлялось про післяопераційні ускладнення, такі як: розрив капсули, дефекти райдужної оболонки, травми рогівки та ендофтальміт. В контрольній групі повідомляється про одного пацієнта з кістозним набряком макули.

Через один рік після операції, втрата ендотеліальних клітин становила 2,1% в групі нанолазеру, в той час, як в групі факоемульсифікації така втрата становила 7,2%.

Легкість і швидкість візуальної реабілітації протягом першої години післяопераційного періоду була значно кращою в нанолазерній групі. І результати пахіметрії в перший день після втручання також робили нанолазер фаворитом, однак, як стверджує Sauder, вони не були статистично значущими.

“Коли ви дивитеся на принципи роботи та фізику нанолазера, стає очевидним те, що енергія, яка випромінюється в оці є дуже низькою, в порівнянні з факоемульсифікацією. І ви не знайдете хірургічну техніку окрім нанолазеру, за допомогою якої можна видалити катаракту з меншою енергією”, – сказав Sauder.

Відеозапис операції видалення катаракти за допомогою нанолазеру, яку виконував автор дослідження – Prof. Dr. Sauder, Charlottenklinik Stuttgart, Німеччина:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *