Post navigation

Супер-щільні трансплантати амніотичної мембрани як альтернатива для реконструкції очної поверхні

Відповідно до нового дослідження, супер-щільні трансплантати амніотичної мембрани легко піддаються накладенню швів, є стійкими та призводять до епітелізації поверхні ока без первинного формування симблефарону у пацієнтів з аномаліями поверхні очей.

“Супер-щільні трансплантати амніотичної мембрани є комерційно більш доступними, дають менше ускладнень і є зручнішими, ніж збирання слизової оболонки ротової порожнини для значних кон’юнктивальних реконструкцій і реконструкцій склепінь”, – розповів ведучий автор дослідження Paul T. Finger, MD.

В ретроспективній інтервенційній серії випадків трансплантати оцінювалися за наступними критеріями: зручність в інтраопераційному управлінні, позицію трансплантата через 1 тиждень після імплантації, розчинення трансплантата через 3 тижні, епітелізацію очної поверхні і формування симблефарона.

Ці трансплантати в дев’ять разів товщі, ніж стандартні амніотичні трансплантати, таким чином можна використовувати вікрилові нитки товщиною 7/0 без ефекту пили.

Було імплантовано одинадцять супер-щільних трансплантатів після резекції з допомогою кріотерапії, включаючи, п’ять для кон’юнктивальної меланоми, чотири для плоскоклітинної карциноми, один для карциноми з мейбомієвої залози, та один для атипового птеригіума.

Трансплантати не впливали на ВОТ або гостроту зору. Через 1 тиждень в усіх 100% випадків було відзначено добре розташовані трансплантати з інтактними швами. Через 3 тижні у 75% випадків було часткове розчинення трансплантата, і у 25% – повне розчинення. У всіх випадках була досягнута повна епітелізація без розходження країв рани. Вторинний симблефарон утворився тільки в двох випадках після додаткового лікування пухлин.

У кінцевому спостереженні, що тривало 25.5 місяців, у 10 випадках було досягнуто повного локального контролю пухлини, а один випадок потребував орбітальної екзентерації.

В окремому випадку склерального некрозу, відповідно до “Bright Eyes procedure”, була відзначена реваскуляризація при застосуванні супер-щільного трансплантата амніотичної мембрани.

За наступним посиленням ви можете побачити відео реконструкцій очної поверхні та склепінь за допомогою трансплантата амніотичної мембрани:

https://vimeo.com/142181116

Оригінальна стаття була опублікована в Healio Ocular Surgery News 20 березня 2019 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *