Post navigation

Сім міфів про дитячі очі

 

Ви гарні батьки і вважаєте, що у вас є всі факти про догляд за очима дитини? Коли саме слід перевіряти їх очі? Чи шкодить очам занадто багато часу, проведеного за екранами пристроїв? Чи потрібно дітям носити сонцезахисні окуляри? Існує багато міфів та дезінформації про здоров’я очей дітей. І якщо виникають якість питання – не звертайтеся до доктора Google за відповідями, а запитайте у свого офтальмолога – лікаря, який спеціалізується на медичному та хірургічному догляді за очима. Ось сім поширених міфів про здоров’я дитячих очей від Американської Академії Офтальмологів:

  1. Кон’юнктивіт буває лише у маленьких дітей. Відомо, що діти часто мають кон’юнктивіти через перебування в тісному контакті в дитячих садках. Але так само хворіти ними можуть й підлітки зі студентами і дорослими, особливо ті, хто не очищає належним чином свої контактні лінзи. Найкращий спосіб запобігання кон’юнктивіту – дотримуватись правил гігієни: мити руки, не торкатись очей, користуватись чистими рушниками та іншими предметами для обличчя.
  2. Антибіотики необхідні для лікування кон’юнктивіту. Насправді, вони застосовуються з цією метою в рідкісних випадках. Існує три типи кон’юнктивітів: вірусний, бактеріальний та алергічний. Більшість випадків спричинені вірусами або алергією, які ніяк не будуть реагувати на антибіотики. А от уже при бактеріальному кон’юнктивіті антибіотики призначаються, але залежно від ступеня тяжкості. Легкі випадки бактеріального кон’юнктивіту зазвичай вирішуються самостійно протягом 7-14 днів без лікування.
  3. Сонце шкідливе для очей. Правдою є те, що довготривале перебування на сонці без належного захисту може збільшити ризики розвитку захворювань очей, але дослідження, які вказують на необхідність сонячного світла для нормального зорового розвитку. Діти, які менше часу проводять на свіжому повітрі і отримують меншу експозицію сонячного світла більш схильні до розвитку короткозорості та косоокості. Слід просто переконатись, що ваша дитина захищена сонцезахисними окулярами та сонцезахисним кремом.
  4. Блакитне світло з екранів шкодить зору дітей. На відміну від інформації, яку ви можете прочитати в інтернеті, дійсність така, що блакитне світло не осліплює вас і ваших дітей, які одержимі приладами з екранами. Незважаючи на те, що короткозорість стає більш поширеною, блакитне світло не є винуватцем цього. Насправді, ми піддаємось дії синього світла в рази більше від сонця, ніж від екранів. Важливо пам’ятати, що при роботі з екранами необхідно часто робити перерви. Академія рекомендує правило 20-20-20: переводити погляд на предмет, щонайменше з 20 футів (приблизно 6 метрів) кожні 20 хвилин, принаймні, протягом 20 секунд.
  5. Втрата зору трапляється лише у дорослих. Око дитини з амбліопією може виглядати абсолютно нормально, але такий стан при відсутності лікування може стати причиною втрати зору. Амбліопія – це стан, коли зір в одному із очей дитини падає, через відсутність належної взаємодії ока з мозком. Косоокість – ще один стан, який може спричинити втрату зору у дитини. Він характеризується тим, що очі не дивляться в одному напрямку при фокусуванні на предметі.
  6. Усім далекозорим дітям необхідні окуляри. Більшість дітей є далекозорими на початку життя. І це є нормальним станом речей. І це не обов’язково означає, що вашій дитині необхідні окуляри, бо вона використовує свої фокусуючі м’язи, щоб забезпечити чіткий зір як на відстані, так і поблизу. Окуляри потрібні тільки якщо далекозоркість робить зображення, яке бачить дитина, розмитим, або ж спричиняє косоокість. Також, окуляри знадобляться, якщо одне око є значно більш далекозорим, ніж друге, бо такий стан може спричинити амбліопію.
  7. Немає різниці між очним скринінгом і повним дослідженням ока. Хоча це правда, що зір дитини слід регулярно перевіряти, менш інвазивний огляд очей педіатром, сімейним лікарем, офтальмологом, оптометристом, ортоптистом є адекватним для більшості дітей. Якщо під час скринінгу виявляється проблема, то з нею слід вже буде звернутися до офтальмолога, або іншого кваліфікованого спеціаліста по догляду за очима. Комплексе обстеження передбачає розширення зіниці за допомогою очних крапель, що дозволяє більш ретельно дослідити загальний стан здоров’я ока та зорової системи.

“Поки діти повертаються до школи, покажіть їм, що ви виконали своє домашнє завдання, – каже Діанна Селдомірд, доктор медичних наук, прес-секретар Американської Академії Офтальмології, – Навчайте себе, щоб ваші діти мали найкращі шанси зберегти зір на все життя”.

Оригінальна стаття була опублікована на сайті American Academy of Ophthalmology 5 серпня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *