Post navigation

Техніка подвійного ромбоїдного шва при вродженому птозі

Вроджений птоз є тривожним захворюванням очей для самих дітей і для дитячих офтальмологів. Існує багато думок з приводу методів лікування, які слід враховувати при вирішенні питання, коли діяти і яку техніку використовувати.

Тому вчені з Флориди провели ретроспективне дослідження, яке включало 69 педіатричних пацієнтів, що отримали хірургічне втручання з приводу вродженого птозу в одному центрі третинної ланки надання допомоги.  Обрана техніка операції – подвійний ромбоїдний шов з фронтальним підвішуванням, що виконувалася за допомогою нейлонових ниток.

До групи пацієнтів, за якими вівся нагляд більше, ніж 6 місяців, віднесли 38 дітей, яким було проведено 46 первинних операцій. Середній вік першої операції становив 39,34 ± 33,18 місяців. Було 7 дітей, яким було необхідно проводити ревізію і 1 дитина, що потребувала другої ревізії.

Діти, яким операція була проведена у віці до 3 років, мали статистично значущу ймовірність необхідності проведення вторинної операції (хі-квадрат = 7.246, P = .007, 95% довірчий інтервал = 0.027 до 0.687).

Техніка подвійного ромбоїдного шва з використанням нейлонових ниток є ефективним методом лікування вродженого птозу. Ця методика проста в освоєнні і має низьку вартість, порівняно з методами, що включають аутотрансплантати і аллотрансплантати. Важливо також повідомити родині про ймовірність повторного хірургічного втручання, якщо є необхідність проводити первинну операцію в молодому віці.

Оригінальна стаття була опублікована в Journal of Pediatric Ophthalmology & Strabismus 16 березня 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *