Post navigation

У дітей з інтермітуючою екзотропією лікування може бути не обов’язковим

 

Відповідно до нового дослідження, інтермітуюча екзотропія, у дітей віком від 3 до 10 років, навряд буде прогресувати до постійної форми, і може спонтанно минути протягом 3 років.

Обсерваційне дослідження проводилось Pediatric Eye Disease Investigation Group (PEDIG) у 60 клінічних базах в США, і включало в себе 183 учасники з раніше нелакованою інтермітуючою екзотропією, стереоскопічна гострота зору на близькій відстані яких становила 400 арксекунди або більше. Спостереження за ними проводилось на 3 та 6 місяць після рандомізації, а потім кожні 6 місяців протягом 3 років.

Моторні або стереоскопічні погіршення визначалися протягом періоду спостереження у 15% дітей, і ці показники, на думку авторів дослідження, були завищені. У 12 з 25 випадків лікування починалось з причин відмінних від визначених протоколом ускладнень. До цих причини належали соціальні проблеми, диплопія та головний біль.

Невелике, але статистично значуще поліпшення стереоскопічної гостроти зору на близькій та далекій відстанях, контролю на відстані, та магнітуди екзодевіації на відстані, спостерігалось в учасників, які протягом 3-річного періоду нагляду не отримували лікування. Вірогідною причиною цього може бути збільшення зрілості очей у дітей віком до 6 років.

Незважаючи на те, що лікування через психосоціальні або симптоматичні причини може бути гарною опцією, воно не є обов’язковим для попередження моторних порушень або втрати стереоскопічної гостроти зору протягом 3-річного періоду у дітей з інтермітуючою екзотропією, – підбивають підсумки автори.

Оригінальне дослідження було опубліковане 26 січня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *