Post navigation

Як впоратись з хемозом кон’юнктиви під час хірургії катаракти

 

Якість хірургії катаракти, як диявол – криється в деталях. Те, яким чином ви розміщуєте розріз рогівки по відношенню до лімба, може бути самим по собі вирішальним фактором безперешкодного керування операцією та загального успіху втручання.  Розріз, виконаний на межі з’єднання лімбу та кон’юнктиви, може створити доступ для сольового розчину, який витікає з факоемульсифікаційних, або зрошувальних та аспіраційних наконечників, що, в свою чергу, може призвести до хемозу кон’юнктиви. І якщо ви швидко не впораєтесь з цим ускладненням, то рідина може потрапити на поверхню рогівки, блокуючи візуалізацію і ускладнюючи введення інструментів в око.

Впоратись з хемозом кон’юнктиви можна тільки хірургічним шляхом. Найбільш поширений спосіб вирішення проблеми – виконати розріз кон’юнктиви в повну товщину за допомогою ножиць, щоб дати рідині можливість витікати.

В нижченаведеному відео Anton Giulio Catania, MD, та Alessandro Galan, MD пропонують альтернативний хірургічний маневр, з використанням подрібнювача, без виймання факоемульсифікаційного, та іригаційного з аспіраційним наконечників з рогівкового розрізу. Кон’юнктивальна тканина зачіплюється біля лімбу, в тій самій точці, де рідина почала просочуватись під нею, відкриваючи цю точку, що забезпечує дренаж та попереджає подальшому накопиченню рідини. Швидкість виконання цих дій є обов’язковою, починаючи одразу після появи перших ознак набряку кон’юнктиви. Якщо виконати цю маніпуляцію вчасно, вона є ефективним та швидкодіючим маневром, який можна виконати без переривання процедури факоемульсифікації. Пацієнт не відчуває болю, навіть коли процедура проводиться під місцевою анестезією. Кровотеча зустрічається вкрай рідко.

Кон’юнктива швидко загоюється, і вже в перший післяопераційний день важко визначити місце, де була відкрита кон’юнктива.

Посилання на відео та оригінальну статтю:

https://www.healio.com/ophthalmology/cataract-surgery/news/online/%7B782a48b0-37d5-44e5-af19-57bb84fe6490%7D/video-how-to-manage-conjunctival-chemosis-during-cataract-surgery

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *