Post navigation

Лазерне лікування ретинопатії недоношених може призвести до пізніх аномалій розвитку ока

 

Відповідно до останніх даних, пацієнти із ретинопатією недоношених, які проходили лікування панретинальною фотокоалугяцією, можуть через кілька років повторно звернутись за допомогою із тріадою симптомів, яка включає пахіфакію, мікрокорнеа та закриття кута передньої камери, або ж факоморфічне закриття кута передньої камери.

“Абляція сітківки та тяжкі хоріоретинальні рубці можуть зменшити відносну перфузію переднього сегменту, що може призвести до порушень розвитку рогівки і циліарного тіла, та призвести до відносної зонулярної слабкості та пахіфакії”, – сказала Audina M. Berrocal, MD на онлайн-зустрічі American Society of Retina Specialists.

Berrocal з колегами провели дві ретроспективні серії досліджень “випадок-контроль”, в яких оцінювались молоді пацієнти, які звертались за допомогою з приводу закриття кута передньої камери, щоб оцінити частоту та фактори ризику для набутих аномалій переднього сегмента ока після лікування прогресуючої ретинопатії недоношених.

Ретинопатія недоношених тип 1 (зона 2, стадія 2) після лазерної фотокоагуляції

Перша така серія включала 25 очей 14 пацієнтів із закриттям кута передньої камери. Дев’ятнадцять очей проходили лікування ретинопатії недоношених, а шість очей відносились до контрольної групи. У пролікованих очах відзначалась значно більш мілка передня камера розмірами в 1.77 мм, якщо порівнювати із контрольною групою, де такий показник становив 2.72 мм (P < .0001). Кришталики в очах, які проходили лазерне лікування, були значно товстішими і їх товщина становила 5.2 мм. В контрольній групі товщина кришталиків, відповідно, становила 3.98 мм (P = .0002).

Друга серія випадків включала 79 очей 40 пацієнтів із середнім гестаційним віком 24.6 тижні. Середнім терміном, в який очі отримували лікування ретинопатії недоношених, становив 36.3 тижні. 80% очей проходили панретинальну фотокоагуляцію, а 20% отримували Бевацизумаб інтравітреально. І в жодному випадку очі не отримували обидва види терапії одночасно.

У середньому періоді спостереження протягом 6 років, 10% пацієнтів здобули іридокорнеальну адгезію, яка пов’язувалась із минулим діагнозом ретинопатії недоношених зони 1 та “плюс-хвороби”. А мікрокорнеа та пахіфакія відзначались в усіх пацієнтів із закриттям кута передньої камери, які проходили панретинальну фотокоагуляцію.

“Ми постулюємо, що це пов’язано із ішемією переднього відрізка під час лазеру, що створює два наслідки: меншу рогівку та зонулярну слабкість, і це призводить до розвитку пахіфакії. Багато із цих дітей мають кришталик товщиною 5 мм або більше; тому такий великий кришталик із меншою рогівкою проштовхується вперед і закриває кут, і ви отримуєте факоморфічне закриття кута передньої камери”, – сказала Berrocal під час обговорення її доповіді.

Оригінальна стаття була опублікована у мережі Healio 26 липня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *