Post navigation

Особливості зорової поведінки дітей зі смартфонами, та як це може вплинути на розвиток короткозорості

 

Відстань, з якої дитина переглядає контент на мобільному телефоні, може мати вплив на ризик розвитку міопії з часом, відповідно до слів спікера віртуальної зустрічі Association for Research in Vision and Ophthalmology.

“При використанні мобільних пристроїв, діти тримають їх на значно ближчих відстанях, аніж ті, які часто повідомляються у дорослих, що робить їх більш схильними до міопії через хронічний гіперметропічний дефокус”, – сказала Renfeng Xu, MD, PhD.

Зараз існує дві гіпотези щодо причин міопії, які включають надмірну роботу на близькій відстані (наприклад, читання книг або користування смартфоном) та низькі рівні освітлення, яке потрапляє на сітківку, що пов’язане із тривалим перебуванням всередині приміщень. І ці два фактори у дітей, які займаються активністю на близькій відстані, можуть поєднуватись, за словами Xu.

Тож Xu з колегами застосували технологію моніторингу у реальному часі, щоб напряму виміряти рівні освітлення середовища та зорову поведінку у дітей. Дослідники використали комерційне програмне забезпечення VisionApp для визначення середньої відстані зору 20 дітей, які користувались мобільними телефонами для п’яти різних задач із різними ступенями освітленості середовища.

Діти переглядали фільм із включеним та виключеним світлом в кімнаті, читали дрібний текст із розміром шрифту 8 протягом однієї хвилини, читали великий текст із розміром шрифту 16 протягом двох хвилин, та грали у відеогру. Усі активності виконувались у випадковому порядку. Додаток записував відстані зору безперервно протягом 5 хвилин із частотою 15 кадрів на секунду, і середні відстані повідомлялись один раз на секунду, як повідомляє Xu.

Відстань зору залишалась стабільною для усіх завдань протягом 5-хвилинного періоду із середнім значенням у 24 см. Однак, вона зменшувалась до 21 см, коли діти читали текст невеликого розміру, що може потенційно спричинити найвищий ризик розвитку короткозорості, пов’язаної із роботою на близькій відстані.

“Середня відстань зору для дорослих становить від 40 до 50 см. А середня відстань зору у дітей є значно меншою, за ці показники”, – сказала вчена.

За словами Xu, подальше дослідження зорової поведінки необхідне для вивчення відмінностей між монголоїдною та європеоїдною расами, а також між міопами та еметропами, які проходили та не проходили лікування міопії.

Оригінальна стаття була опублікована 20 травня 2020 року в мережі Healio.

Дізнатись більше ви можете за посиланням на дослідження:

https://iovs.arvojournals.org/article.aspx?articleid=2769052

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *