Post navigation

П’ять порад як захистити свій зір від надмірного часу за комп’ютером під час пандемії COVID-19

 

Тривалі ділові зустрічі – необхідне зло для більшості професій. Тепер, коли так багато людей працює з дому, зустрічі перейшли із живого формату до відео-дзвінків. Величезна кількість годин, проведених за екраном можуть сильно напружувати очі. І кожен ваш прилад випромінює синє світло, яке також випромінює Сонце.

“Синє світло насправді важливе. І дійсно воно має здоровий ефект на людину – воно пробуджує нас. В нього є багато корисних властивостей. Але цифрові пристрої сильно покладаються на роботу із цими довжинами хвиль”, – каже Dr. Robert Steinmetz – оптометрист в Solo Eye Care в Chicago. “Синє світло на наших пристроях набагато менш інтенсивне, аніж випромінює Сонце, але й ми не знаходимось щодня на відстані 25 дюймів від нього протягом восьми годин”.

Даних щодо довготривалих наслідків споглядання наших екранів не вистачає, але воно однозначно зменшує частоту кліпання за хвилину, що може пересушувати очі. А проблеми зі сном можуть бути викликані тим, що ви дивитесь на екран телефону усю ніч. Це вносить безлад в циркадні ритми та внутрішній годинник людини.

Тому ось п’ять порад, як захистити свій зір.

Дотримуватись правила 20-20-20

Дуже важливо робити перерви. Steinmetz рекомендує правило 20-20-20. “Кожні 20 хвилин за комп’ютером протягом 20 секунд треба дивитись на щось, що знаходиться на відстані 20 футів (приблизно 6 метрів). Показано, що це допомагає зняти напругу очей і знизити стрес. Це важливо, особливо для дітей”.

Слідкуйте за своїми дітьми

Останнім часом діти могли навчатись дома поруч зі своїми працюючими батьками. Збільшення часу, проведеного за екранами, змушує нас контролювати чи виспалися вони, оскільки синє світло може продовжувати період активності.

“Усі, в кого є діти, зараз відчувають що таке проходити дистанційне навчання”, – каже Steinmetz.”Найважливіше, що мають зробити батьки – впевнитись, що ваша дитина отримує належний сон. Ми знаємо, що пристрої працюють в діапазоні синього світла, яке може пригнічувати мелатонін. Якщо пригнічується мелатонін, то це спровокує погану якість сну”.

Нічний режим дійсно допомагає

Як тільки починає вечоріти, перемикання ваших пристроїв у нічний режим може допомогти. “Він надає вашому телефону більш теплого відтінку. Це блокує синє світло і дозволяє отримати приємніший досвід користування”, – каже Steinmetz.

Нічний режим можна активувати не тільки на телефоні, а й на вашому комп’ютері. Його також можна встановлювати на конкретний час доби, щоб досягти непомітного переходу від ранку до вечору. Steinmetz також рекомендує своїм пацієнтам безкоштовний додаток “f.lux”, якщо він досі не встановлений на їх пристроях. Він адаптує відтінок екрану відповідно до часу доби.

Користуйтесь очними краплями

Якщо розглядати тему інструментів для зменшення напруги очей від тривалих відеодзвінків, то Steinmetz рекомендує очні краплі. Напруження очей може виникати і від їх сухості, тому краплі чудово підійдуть людям, які дивляться на екран по 8-12 годин на день.

Придбайте комп’ютерні окуляри

Лінзи, які захищають від синього випромінювання зараз знаходяться в легкому доступі. Але деякі окуляри, які продаються в інтернеті, мають жовтий або помаранчевий відтінок, який може не виглядати належним чином під час ділової бесіди в Zoom.

“Те, що нам необхідно – дати вам монофокальні окуляри, які зроблять висоту літер, на які ви дивитесь, максимальною, і досягти максимальної зручності перегляду екрану”, – каже Steinmetz. “Нам потрібно отримати рецепт на окуляри спеціально для комп’ютера, які матимуть фільтр від синього світла та антивідбивне покриття на передній поверхні. Вони недорогі”.

Їх ціна варіює від 100 до 200 доларів, однак у Сполучених Штатах страхування може покрити більшу частину цих витрат.

Оригінальна стаття була опублікована 13 липня 2020 року на порталі Medical Xpress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *