Менеджмент офтальмологічної допомоги при ретинопатії недоношених дітей

Риков С.О., Лемзяков Г.Г., Гудзь А.С., Сук С.А. Менеджмент офтальмологічної допомоги при ретинопатії недоношених дітей: Рекомендації та норми для педіатрів, офтальмологів, неонатологів. – К.: ТОВ Видавнича компанія «КИТ», 2005. – 64 с.

Згідно з оцінками ВООЗ, у світі є сліпими близько 1,5 мільйона дітей, і що можна було б запобігти цьому тяжкому тягареві та зберегти зір, або вилікувати та відновити зір майже у 40% - 50% випадків. В Україні 16,8% населення – діти у віці менше 15 років. Розповсюдженість сліпоти у дітей цієї вікової групи оцінюється як 0,45 відсотка на 1000 дітей.

Беручи до уваги специфічні властивості ока у дітей, лікування ока, що має загрозу для зору, все це потребує, як спеціалізованих знань та навичок у лікуванні, так і скоординованих дій педіатрів, офтальмологів, неонатологів.

Існують заходи по запобіганню, лікуванню та контролю приблизно 50% усіх випадків дитячої сліпоти.

Світова організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначила комплекс заходів з боротьби з дитячою сліпотою як пріоритетну сферу роботи що є частиною зусиль по усуненню сліпоти у всьому світі.

Визначено 30 країн (по 5 у кожному з 6 регіонів ВООЗ) де буде запроваджено цей проект. Пропозиція щодо України була підготовлена під час Регіональних планувальних зборів ВООЗ по розгляду Проекту щодо запобігання дитячої сліпоти, що може бути усунута, які відбулися 9-12 листопада 2002 р. у м. Празі (Чеська Республіка).

За підтримкою Уряду Держави, цей Проект буде впроваджено Асоціацією дитячих офтальмологів України. Важливою складовою цього проекту має бути розробка питань з менеджменту офтальмологічної допомоги при ретинопатії недоношених дітей.

В теперішній час не викликає сумнівів, що ретинопатія недоношених є однією з найактуальніших проблем дитячої офтальмології внаслідок її високої питомої ваги у структурі дитячої сліпоти.

Книги та монографії

Design 2006