Організація медико-соціальної допомоги дітям з вадами зору в Україні

Крижановська Т.В., Риков С.О. Організація медико-соціальної допомоги дітям з вадами зору в Україні. - К.: ТОВ “Видавнича компанія “КИТ”, 2003.- 180 с.

В монографії "Організація медико-соціальної допомоги дітям з вадами зору в Україні" представлені сучасні погляди на інвалідність внаслідок патології очей у дітей, на реабілітацію дітей з вадами зору та визначені сучасні можливості реабілітації, як медичні так і професійні. Уперше висвітлені питання складання індивідуальної програми реабілітації, визначення реабілітаційного потенціалу та прогнозу у дітей з різною інвалідизуючою патологією очей, стандарти обстеження та лікування, нові технології у дитячій офтальмології. Приведені засоби оцінки професійних можливостей та вибору професії для дітей з вадами зору, перелік професій та учбових закладів для працевлаштування неповно функціональних осіб з патологією очей. Вперше представлена інтегративно-диференційована модель організації офтальмологічної допомоги в Україні, розроблені комплексні заходи по удосконаленню медико-соціальної реабілітації дітей з тяжкою патологією очей.

Книга розрахована на офтальмологів (інтернів, лікарів ЛПЗ, лікарів лікувально-педагогічних комісій, МСЕК, ЛКК, шкіл сліпих та слабозорих, УПВ УТОС), організаторів охорони здоров'я, закладів соціального захисту населення, Центрів зайнятості, педагогів загальноосвітніх шкіл, шкіл для сліпих та слабозорих, батьків дітей з вадами зору.

Книги та монографії

Design 2006