Реконструктивна хірургія райдужної оболонки

Венгер Г.Ю., Риков С.О., Венгер Л.В. Реконструктивна хірургія райдужної оболонки (іридопластика та іридопротезування). – К.: Логос, 2006. – 256 с.

У книзі представлені підсумки багаторічних досліджень по іридопластиці та іридопротезуванню, які стосуються морфологічних та функціональних особливостей райдужної оболонки, характеру загоєння її ушкоджень. Представлена розроблена класифікація ушкоджень райдужної оболонки та показання до їх хірургічного лікування. Висвітлені нові, оригінальні методи іридопластики та найбільш новий розділ іридохірургії – імплантація штучної райдужної оболонки.

Монографія складена на основі вивчення даних літератури, а також на основі власних експериментальних досліджень та клінічних спостережень. Дослідження проводились на протязі 30 років, спочатку на базі Одеського академічного НДІ очних хвороб та тканинної терапії ім. академіка В.П. Філатова, а потім (з 1992 р.) на кафедрі очних хвороб Одеського державного медичного університету і Київського Центру мікрохірургії ока.

Автори сподіваються, що книга буде корисною для лікарів-офтальмологів у їх практичній діяльності, а досвід Одеської та Київської офтальмологічних шкіл буде слугувати подальшому розвитку наукових досліджень у самому фантастичному напрямку офтальмохірургії – реконструктивній хірургії и офтальмотрансплантології.

Книги та монографії

Design 2006