Post navigation

Зміни мікробіому очей при хворобі сухого ока

 

Мікробіом закритих очей із хворобою сухого ока має більшу мікробну різноманітність, порівняно із мікробіомом контрольної групи очей, що може призводити до порушення регуляції нейтрофілів.

“Збільшення мікробної різноманітності – це те, що більшою мірою вважається сприятливою подією, оскільки вона стає більш стійкою до пертурбацій. Однак, збільшення різноманітності насправді може свідчити про зниження здатності регулювати мікробіом, або ж про збільшення патобіонтів у системі”, – сказав на віртуальній зустрічі “Association for Research in Vision and Ophthalmology” Cameron K. Postnikoff, MASc, PhD, FAAO.

Postnikoff з колегами оцінювали мікробіом закритого ока у терапевтичному випробуванні для перевірки ефективності промивання очей при хворобі сухого ока. В цьому клінічному випробуванні брали участь 36 учасників зі здоровими очима і 36 учасників із сухими, яким випадковим чином було призначено промивати очі фосфатним сольовим розчином при пробудженні протягом 1 місяця або ж один раз на два тижні. Вчені брали зразки зі змивів сльози на початку дослідження та через 1 місяць. Метабаркодування (ідентифікація належності організму до певного таксону) проводилось із використанням мікробного гену 16S rRNA, за словами Postnikoff.

Мікробіом закритих очей у людей із хворобою сухого ока не значно змінився після щоденних промивань. Однак, після аналізу, дослідники виявили, що він відрізняється від мікробіому здорових очей. Було виявлено п’ять родів, які відрізнялись у основній і контрольній групах. Ідентифікованими родами були: OPB56, Bacteroidetes, Pseudomonas, Meiothermus та Methylobacteriaceae.

“Збільшення мікробної різноманітності може призвести до порушення регуляції нейтрофілів закритого ока, або ж можливо, що ці нейтрофіли якимось чином дизрегулюються і це призводить до урізноманітнення мікрофлори при хворобі сухого ока”, – каже Postnikoff.

Також зміни мікробіому на очній поверхні можуть змінювати реакції Т-хелперів Th17, які приймають участь у захисті від позаклітинних патогенів та в аутоімунних реакціях.

Оригінальна стаття була опублікована 16 липня 2020 року в мережі Healio.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *