Post navigation

Чи безпечне довготривале застосування низьких доз атропіну для боротьби із прогресуванням міопії?

 

Кілька років тому завершилось масштабне дослідження LAMP (Low-Concentration Atropine for Myopia Progression), яке показало, що застосування низьких доз атропіну для припинення прогресування міопії є ефективним методом терапії. І найбільш результативною концентрацією препарату виявилась така у 0.05%. І, хоча жодної побічної дії протягом року, під час якого проводилось дослідження, виявлено не було, атропін сам по собі не є абсолютно безпечним препаратом. Тому для оцінки безпечності довготривалого застосування його низьких доз у дітей було проведене розширене дослідження, результати якого були нещодавно опубліковані в журналі Ophthalmology.

Протягом цього дворічного дослідження оцінювались безпечність і ефективність трьох різних концентрацій атропіну для визначення однієї, найбільш оптимальної, яку можна було б застосовувати для довготривалого контролю міопії.

Це рандомізоване, подвійне сліпе дослідження включало 383 дітей, віком від 4 до 12 років із міопією, як мінімум у -1D. На першій фазі дослідження, пацієнти були рандомізовані у групи, які отримували атропін у дозуванні 0.05%, 0.025%, 0.01% або плацебо в обидва ока. У цьому розширеному дослідженні, пацієнти із групи “плацебо” були переведені на 0.05% атропін протягом першої фази, на початку другого року спостереження. Інші діти продовжували отримувати ті ж самі дози атропіну.

За два роки проведення дослідження, середня прогресія сферичного еквіваленту склала 0.55D, 0.85D та 1.12D, а середні зміни аксіальної довжини ока становили 0.39 мм, 0.50 мм, та 0.59 мм в групах концентрацій 0.05%, 0.025%, та 0.01%, відповідно. Жодних побічних ефектів, пов’язаних із даною терапією, виявлено не було.

Недоліком дослідження було переведення дітей із групи “плацебо” в групу, яка приймала атропін, через етичні міркування. Тому результатів порівняння дії атропіну і плацебо отримати не вдалось. Наразі заплановані 3 та 4 етап дослідження LAMP, які повинні дати більш корисні результати.

Поточні результати LAMP вказують на те, що 0.05% концентрація атропіну є найкращою для контролю міопії протягом дворічного періоду. І, хоча низькі дози атропіну є, безумовно, дуже ефективними для стримування прогресування міопії, точний графік та дозування досі не є визначеними.

Оригінальне дослідження було опубліковане в липні 2020 року в журналі Ophthalmology.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *