Post navigation

Чи мають пренатальні фактори вплив на ризик розвитку ретинопатії недоношених?

 

Вченими було виявлено, що пренатальні фактори зі сторони матері, такі як соціально-економічний статус, куріння та хоріоамніоніт, пов’язані з ризиком розвитку ретинопатії недоношених у недоношених дітей.

Пренатальні материнські особливості, як правило, не розглядаються у ролі факторів ризику розвитку РН, і все ж є докази на підтримку пренатальної фази патогенезу РН. Дослідження, проведене в Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі, включало 236 діад мати-немовля, в яких немовлята народжувалися на терміні гестації від 22 до 30 тижнів і були направлені на скринінг ретинопатії недоношених. Соціально-демографічне положення матері, супутні захворювання матері та новонародженого, а також ускладнення вагітності вивчались як потенційні фактори ризику.

Було виявлено, що страхування Medicaid, хоріоамніоніт і паління під час вагітності корелюють з ризиком будь-якої стадії ретинопатії недоношених. Перші два залишалися статистично значущими як незалежні фактори ризику після поправки на потенційні фактори, що вводять в оману.

Оскільки право на участь у програмі Medicaid залежить від фінансових потреб, «страхування програми Medicaid може бути еквівалентним до низького соціально-економічного статусу з низьким рівнем доходу», – пишуть автори. Що стосується паління, то в попередніх дослідженнях було запропоновано декілька прямих і непрямих механізмів зв’язку з РН. Незважаючи на те, що поправка на потенційні фактори, що вводять в оману, призвела до втрати статистичної значущості, ризик залишався втричі вищим для немовлят, мами яких палили, порівняно з немовлятами, у яких мами не палили.

«Результати нашого нинішнього дослідження, підтвердять важливість консультацій вагітних жінок щодо відмови від куріння», — пишуть автори.

«Ці результати надають додаткові докази, які свідчать про те, що на ризик РН впливають пренатальні події. Соціально-демографічні характеристики матері, соціальна поведінка та супутні захворювання можуть сприяти цьому ризику, і лікарі повинні враховувати ці пренатальні фактори разом із супутніми захворюваннями немовлят та внутрішньолікарняним доглядом, коли відносять новонароджених немовлят у групу високого ризику РН», — написали вони.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Healio 15 березня 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *