Post navigation

Інноваційне та ефективне використання технологій телездоров’я для менеджменту ретинопатії недоношених

 

Телездоров’я для ретинопатії недоношених це парадигматична модель асинхронної телемедицини сітківки, відповідно до слів спікера віртуальної зустрічі OSN New York. Телездоров’я (Telehealth) є новішим терміном, аніж телемедицина, і включає в себе більш широкий спектр технологій та послуг, які виходять за межі взаємодії між лікарем та пацієнтом. Телездоров’я включає в себе і телемедицину, доповнену освітніми послугами, телефармацевтикою та іншими неклінічними послугами, які можна надавати дистанційно.

“Телездоров’я для ретинопатії недоношених подарувало багато нововведень. Воно відкрило нам шлях до стандартизації, об’єктивності та довготривалого порівняння. Воно створило необхідний скринінговий інтервал та інклюзивність. Воно відкриває чорну скриньку і дозволяє нам побачити що робить дитячий ретинолог, дитячий офтальмолог або загальний ретинолог біля ліжка пацієнта для встановлення діагнозу”, – каже  Darius M. Moshfeghi, MD на віртуальній зустрічі OSN New York.

Пацієнтів групи ризику виявляють у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, скринінг проводиться за допомогою камери, а знімки надсилають лікарю для прийняття рішення про повторне дослідження, лікування або ж обидва варіанти одразу. Цей процес триває, поки дитину не випишуть із лікарні або ж не виконають критерії скринінгу.

Скринінг на ретинопатію недоношених є обов’язковим. За словами спікера, дітей обстежують на 31 тижні пост-менструального віку або ж на 4 тижні хронологічного віку, залежно від того, що настане пізніше. Телездоров’я базується на об’єктивних вимірах змін та встановленому інтервалі скринінгу, в той час, коли традиційна бінокулярна непряма офтальмоскопія біля ліжка пацієнта покладається на інтервалі, який залежить від результатів самого дослідження. За словами Moshfeghi, бінокулярну непряму офтальмоскопію неможливо оцінити або верифікувати, і вона є дуже варіативною.

Він також зазначив, що Stanford University School of Medicine використовує телемедицину як стандарт скринінгу ретинопатії недоношених уже протягом 15 років. При цьому, усі статистичні показники, які відповідають за ідентифікацію захворювання, що потребує лікування, наближаються до 100%.

“Телемедицина є дуже ефективною, якщо розглядати її через парадигму цієї дуже парадигматичної хвороби – ретинопатії недоношених, коли ми можемо за короткий період часу охопити усе: починаючи із старту хвороби, закінчуючи фінальними стадіями та поганими наслідками, або втручання із метою лікування, або ж, в кінцевому рахунку, дозрівання та розрішення хвороби”, – підсумовує Moshfeghi.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Healio 2 листопада 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *