Post navigation

Лазерна рефракційна хірургія для лікування анізометропічної амбліопії у дітей

 

Для дітей з анізометропічною амбліопією лазерна рефракційна хірургія може запропонувати безпечний варіант лікування з такими ж або кращими результатами, ніж стандартна терапія амбліопії, хоча довгострокова ефективність лазерного втручання ще не визначена.

Огляд літератури, опублікований в American Academy of Ophthalmology, включав 11 статей (10 серій випадків, і 1 дослідження типу випадок-контроль) із рівнем доказовості III. У шести дослідженнях для рефракційної хірургії використовувався LASIK, в 1 використовувався PRK, в 1 використовувався SMILE, а в 3 використовувалася комбінація LASIK, PRK, LASEK або SMILE.

Критерій успіху визначався як залишкова помилка рефракції значенням у 1 D або менше від цільової рефракції. І, відповідно, успішні результати були знайдені в 38–87% випадків, залежно від конкретного дослідження. Усі дослідження продемонстрували покращення у критерії величини анізометропії. Слід зазначити, що регресія аномалії рефракції спостерігалася часто і більшою мірою в короткозорих очах, очах із більш тривалим строком спостереженням і в молодших пацієнтів. Ускладнення включали 2 відривів клаптів в одному дослідженні; в інших же випадках побічних явищ не було.

Маючи лише 11 досліджень для аналізу, кожне з яких мало відносно невелику вибірку пацієнтів та дуже різноманітні методи лазерної рефракційної хірургії, важко точно порівняти результати. Існують проблеми, характерні тільки для рефракційної хірургії у дітей, включаючи матеріально-технічне забезпечення такі нюанси, як потреба в загальній анестезії, потенційно вищий рівень ускладнень, таких як відрив клаптя та помутніння рогівки, і більш непередбачувані реакції у ході загоєння. Крім того, рефракційні хірурги можуть ухилятися від втручань у молодих пацієнтів через нечітку стабільність рефракції з часом.

Висновки можна зробити такі, що рефракційну хірургію можна доволі успішно проводити у дітей з анізометропічною амбліопією. Хоча ці результати є багатообіцяючими, ефективність рефракційної хірургії у дітей слід оцінювати в рамках проспективного рандомізованого контрольованого дослідження та тривалого спостереження.

Оригінальне дослідження було опубліковане в журналі Ophthalmology 18 серпня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *