Post navigation

Потенціал біопсії рідини передньої камери ока для менеджменту ретинобластоми

 

Останнє дослідження використання біопсії рідини передньої камери представить нові можливості для лікування ретинобластоми.

В даний час ретинобластома діагностується клінічно без виконання біопсії для того, щоб уникнути екстраокулярного поширення пухлини. В ході дослідження, яке досі триває, Jesse L. Berry, MD із USC Roski Eye Institute разом із колегами виявляють потенціал використання вологи передньої камери ока, що була отримана безпечним шляхом, як засобу діагностики ретинобластоми, її прогресування та контролю терапевтичної реакції.

“Ретинобластома – це найбільш звична очна пухлина у дітей, але, на щастя, це дуже рідкісна хвороба, – каже Berry на Retina 2021, – Ми знаємо, що ці види раку починаються із генетичної мутації, але потребують й інших хромосомних змін, щоб рости і процвітати. Для більшості видів раку ви бачите якість зміни, робите біопсію, отримуєте певну молекулярну інформацію, яка допомагає із діагностикою, прогнозуванням та іноді із лікуванням. Але у випадку ретинболастоми, діагноз встановлюється лише на основі клінічних ознак”.

Класифікація проводиться також клінічно, і близько 80% пацієнтів мають більш тяжкі форми, і при цьому існує лише 50% шанс врятувати око проведенням лікування, зазначає Jesse L. Berry.

Незважаючи на те, що ретинобластому можна діагностувати без біопсії, її відсутність означає, що для очей не існує специфічних діагностичних та прогностичних молекулярних біомаркерів, а також не існує індивідуального плану лікування. І обмежене розуміння туморогенезу “in vivo” означає, що не відбувається виявлення нових мутацій та хромосомних змін, які відбуваються у пацієнта.

Однак, при наявності безпечного доступу до водянистої вологи, є спосіб використання біопсії вологи передньої камери як сурогату для біопсії ретинобластоми.

“Якщо біопсія пухлини може дати вам короткий огляд на те, що відбувається на рівні раку, біопсія рідини може дати повне уявлення про всю пухлину, оскільки уся пухлина та усі форми цієї пухлини поширюються у рідину, – сказала вона, – А поздовжня біопсія рідини може насправді показати вам як саме пухлина розвивається із часом”.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Healio 13 травня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *