Post navigation

Транслюмінальна трабекулотомія з допомогою гоніоскопії є багатообіцяючим методом лікування міоцилінової глаукоми у дітей

 

За словами доповідача, транслюмінальна трабекулотомія з допомогою гоніоскопії показала позитивні результати для лікування міоцилінової глаукоми.

Ерін А. Бозе, доктор медичних наук, сказала, що міоцилінова глаукома є аутосомно-домінантним захворюванням, «що викликає дуже високий ВОТ у молодих людей».

«Звичайно, ми обмежені кількістю людей, яких ми залучили у дослідження на даний момент, і маємо обмежений період спостереження, але я думаю, як знає кожен із вас, хто мав справу з міоциліновою глаукомою, її історично дуже складно лікувати», – Бозе сказала на Hawaiian Eye 2023.

Бозе виконувала транслюмінальну трабекулотомію (GATT) з допомогою гоніоскопії на восьми очах чотирьох дітей віком від 9 до 17 років, які страждали на міоцилінову глаукому. Кожен пацієнт мав батьків, уражених міоциліновою глаукомою.

Відео техніки виконання транслюмінальної трабекулотомії з допомогою гоніоскопії

До проведення GATT середнє ВОТ серед восьми очей становило 38,5 мм рт. ст., що знизилося на 78% до середнього значення 11,5 мм рт. ст. після оперативного втручання, згідно даних Бозе. Крім того, сім очей знаходились під спостереженням без медикаментозного лікування, і всі вісім очей мали зір 20/20 або краще з повними полями зору.

Незважаючи на обмеження, які включають невеликий розмір вибірки та обмежений час спостереження, Бозе сказала, що результати показують перспективу для майбутнього генетичного лікування глаукоми.

«Поки що GATT була надзвичайно успішною у цих дітей з міоциліновою глаукомою, — сказала Бозе, – Наскільки нам відомо, це перше генетично націлене хірургічне лікування глаукоми».

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Healio 19 січня 2023 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *