Post navigation

Як впилвають лазерне лікування та інтравітреальне введення бевацизумабу на прогресування міопії у дітей із ретинопатією недоношених

 

У багаторічному дослідженні, яке проводилось в одній міській лікарні США і нещодавно закінчилось, порівнювали прогресування аномалій рефракції у дітей з ретинопатією недоношених (ROP), які проходили терапію інтравітреальним введенням бевацизумабу (IVB), лазерну терапію, або IVB з лазером після введення.

Це ретроспективне когортне дослідження включало 88 немовлят із ретинопатією недоношених 1 типу, які проходили обстеження та лікування з квітня 2011 року по листопад 2020 року в одній міській дитячій лікарні США. Двадцять два пацієнти (40 очей) отримували лише IVB, 48 (90 очей) отримували лише лазерне лікування, а 18 (36 очей) лікували IVB з лазером другим етапом. Спостереження тривало понад 8,5 років. Для аналізу було використано дві моделі: (1) лінійна модель зі змішаними ефектами для оцінки того, як сферичний еквівалент і гострота зору змінювалися з постменструальним віком; і (2) більш детальна модель з додатковими параметрами для тяжкості ROP, які включали зони ROP, стадії та години ураження сітківки.

Спостерігалася значна тенденція до більшого та більш швидкого прогресування міопії у пацієнтів, які отримували лазерне лікування, незалежно від того, чи передувало йому IVB; швидкість прогресування становила 0,16 D на рік на кожні 100 лазерних коагулятів. Крім того, чим важча ROP (на зону та стадію), тим значніше та швидше було прогресування міопії. Прогресування міопії при ROP зони I було більшим на -0,63 D за рік, порівняно з ROP в зоні II, а для стадій 3 і 4 прогнозоване прогресування міопії було на -1,41 D за рік швидше, ніж для стадій 1 і 2.

Нажаль, дослідження було обмежене лише одінєю медичною установою. Крім того, не було проведено біометричні вимірювання, такі як фіксування осьової довжини, кривизни рогівки або товщини кришталика. Майбутні дослідження із участю немовлят з ретинопатією недоношених повинні включати біометричний аналіз.

Це перше дослідження, в якому повідомляється про значне прогресування міопії у дітей з РОП, які отримували лазерну терапію, спостережння в якому тривало протягом >8,5 років. Інші дослідження не повідомляли про таке швидке прогресування в більш молодому віці. Лікування тільки IVB не вплинуло на прогресування міопії. Офтальмологи, які лікують немовлят із важкими ретинопатіями недоношених, повинні знати про вплив лазерного лікування з IVB або без нього на прогресування міопії та потенційний розвиток амбліопії.

Оригінальне дослідження було опбуліковане в American Journal of Ophthalmology 31 березня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *