Post navigation

Чи можна плавати під водою із розплющеними очима?

 

Дуже багато людей проводять спекотні літні дні біля басейну. Однак, навіть якщо вода, як правило, очищується хлором, це не означає, що вам слід розплющувати свої очі під нею.

Як пояснює доповідач Jason Howland із Mayo Clinic, це може спричинити тимчасове ураження ваших очей. І наступного разу, коли ви зануритесь, можливо, вам захочеться відкрити очі під водою.

“Хлор є досить потужним дезінфікуючим засобом і дійсно може завдавати певної шкоди клітинам зовнішнього шару рогівки, які її захищають”, – каже Dr. Muriel Schornack, оптометрист в Mayo Clinic.

Тож поодинокі моменти розплющування очей ще можуть бути нормою, однак тривалі епізоди можуть завдати шкоди.

“Очі стають червоними, подразненими. Ви можете відчувати фотофобії або ж просто стати чутливими до світла. Зір може трохи замилюватись, а в очах буде відчуття подразнення або ж, навіть, і болю”, – каже Dr. Schornack.

Здебільшого ці симптоми неприємні, однак, вони короткотривалі. Але, якщо ви все-таки хочете плавати під водою із розплющеними очима, то ось порада від лікаря: “Я є фанатом окулярів для підводного плавання з декількох причин: №1 ви можете захистити передню поверхню ока; №2 Багато людей із короткозорістю і далекозорістю люблять носити контактні лінзи, коли вони плавають. І якщо хлор просочується у ці лінзи, то ми отримуємо резервуар із хлором на поверхні ока, який потенційно може викликати пошкодження”.

Більшість офтальмологів виступають проти плавання в контактних лінзах. Залежно від типу контактних лінз, які ви носите, вода може призвести до їх деформації, сильнішого притискання до поверхні ока, і, в свою чергу, до болю. Також контактні лінзи можуть затримувати собою мікроорганізми та бактерії, які можуть призвести до серйозних інфекційних проблем із очима. Тож ще одним варіантом окрім використання спеціальних окулярів, є використання одноразових контактних лінз, які не потрібно ретельно дезінфікувати та після плавання слід викинути.

Також уникайте солоної води. Сіль є ще одним поширеним джерелом подразнення очей під час плавання. Вона природним чином витягує вологу із очей, зневоднюючи їх та викликаючи відчуття печіння. Крім того, у місцях, де ви плаватиме у солоній воді, можуть бути й додаткові фактори забруднення води, такі як біологічні речовини, мул та промислові відходи. Хоча очі в нормі покриті шаром солоної сльозової плівки, середні рівні вмісту солі в океанах зазвичай в 3-4 рази вищі за значення людської сльози, що призводить до дисбалансу, який зневоднює очі.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Medical Xpress 7 липня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *