Post navigation

COVID 19 здатен впливати на якість зору та сприйняття глибини

 

Вчені усього світу досі досліджують, чи може вірус COVID впливати на зір і сприйняття глибини у інфікованих людей.

Нещодавнє дослідження, проведене під керівництвом Інституту здоров’я Мензіса Університету Гріффіта та Центру конвергентних досліджень нових вірусних інфекцій Корейського науково-дослідного інституту хімічної технології Південної Кореї, мало на меті зрозуміти, як SARS-CoV-2 впливає на очі та чи можуть вони служити шляхом зараження вірусом.

Вченими було виявлено, що очі та трійчасті нерви сприйнятливі до вірусу, і що (перевірено на моделях тварин) SARS-CoV-2 може інфікувати очі через ворота інфекції у органах дихання, а далі через мозок.

Головний керівник дослідження та співавтор професор Суреш Махалінгам каже, що вірус може почати впливати на зір, коли запалення зорових нервів, аномальне накопичення рідини та інфільтрація імунних клітин спричиняють потовщення сітківки.

«Вірус може інфікувати око через нервові тканини в задній частині ока, які відіграють певну роль у зорових аспектах ока та надсилають сигнали для зорових центрів, — розповідає професор Махалінгам, – Результатом такого запалення сітківки стало зниження сприйняття глибини через розмитість зору».

Це затуманення зору є лише симптомом, а не постійною дегенерацією очної тканини. Крім того, ймовірно, що саме такі ознаки будуть проявлятись лише у дуже невеликій кількості людей.

До цього багато досліджень COVID було зосереджено на респіраторних інфекціях, особливо локалізованих в легенях і носовій області, але не було прикуто особливої уваги до очей.

«Ми виявили, що вірус справді може інфікувати око через звичайний інтраназальний доступ, але ще один шлях – якщо вірус безпосередньо контактує з оком».

«Рецептор ACE2 — це те, до чого вірус приєднується, щоб заразити певну клітину в тканині або органі, і цей рецептор у великій кількості міститься в легенях, мигдаликах, носовій порожнині, нирках і серці, тому багато звітів були опубліковані щодо цих органів, але ми виявили, що рецептори ACE2 також присутні в оці, тому полегшують інфікування цим шляхом».

Висновки, опубліковані в Nature Communications, дають нові знання про хворобу COVID-19 і можуть полегшити розробку стратегій лікування пацієнтів.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Medical Xpress 21 грудня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *