Post navigation

Кон’юнктивіт може бути початковою ознакою дитячого мультисистемного запального синдрому, пов’язаного із COVID-19

 

Дитячий мультисистемний запальний синдром – це запальний процес, який уражає у дітей кілька систем організму, та проявляється підвищеною (38.5°C або вище) температурою, кисневою недостатністю, пониженим артеріальним тиском, і, в деяких випадках, відмовою органів. Наразі відомо, що цей синдром є одним із проявів зараження  SARS-CoV-2, і до його ознак може відноситись кон’юнктивіт, про що повідомляється в нещодавньому дослідженні із Великої Британії.

Дизайн дослідження представляв собою серію випадків із 58 дітей, які потрапили до 8 лікарень Англії між 23 березня та 16 травня 2020 року. Кожен пацієнт мав постійну лихоманку та лабораторні докази запалення, які відповідали критеріям для PIMS-TS (дитячий мультисистемний запальний синдром, який тимчасово пов’язаний із гострим респіраторним синдромом коронавірусу), опублікованим в Великій Британії, Сполучених Штатах та в ВООЗ. Автори оглянули клінічні та лабораторні характеристики із медичних записів, які вони порівнювали із клінічними характеристиками пацієнтів із хворобою Кавасакі (KD; n=1132), шоковим синдромом при хворобі Кавасакі (n=45), та інфекційно-токсичним шоком (n=37), використовуючи записи лікарень із США та Великої Британії за 2002-2019 роки.

Із 58 дітей, які відповідали критеріям PIMS-TS, у 45 (78%) були дані про наявну поточну або попередню інфекцію COVID-19. Усі діти під час презентації мали лихоманку та неспецифічні симптоми, які включали кон’юнктивальну ін’єкцію (45%), сип (52%), блювання (45%), біль у животі (53%), та діарею (52%). У двадцяти-дев’яти пацієнтів розвинувся шок, та вони потребували інотропної підтримки та регідратації, включаючи 79% підгрупи тих, хто отримував механічну вентиляцію.

Тринадцять пацієнтів підпали під визначення хвороби Кавасакі від American Heart Association, і 23 мали лихоманку та запалення без ознак шоку та хвороби Кавасакі. У восьми пацієнтів (14%) розвинулась дилатація коронарних артерії або аневризма. Діти із PIMS-TS мали тенденцію бути старшими, аніж діти із хворобою Кавасакі або шоковим синдромом при хворобі Кавасакі (середній вік становив 9 років проти 2.7 років проти 3.8 років, відповідно), а також мали більш високий рівень лейкоцитів, нейтрофілів, рівню фібриногену, тропонінів та С-реактивного протеїну, так само як і більш глибоку лімфопенію, анемію та зниження кількості тромбоцитів.

Однак, у дослідження наявні певні обмеження, включаючи ретроспективний аналіз даних. Менеджмент пацієнтів був індивідуалізований із залежав від лікувальної установи, та ПЛР-тестування не завжди проводилось для усіх учасників. Можливо, що реплікація вірусу відбувалась в шлунково-кишковому тракті, ендотелії або в міокардіальній тканині. Але, оскільки, ці зразки не були доступні для аналізу, даний механізм не міг бути досліджений. Дані серопреваленції серед дітей Великої Британії також не доступні, тож неможливо визначити фонову частоту позитивності COVID-19 IgG у популяції.

Отримані дані допомагають охарактеризувати клінічні особливості важкохворих дітей із дитячим мультисистемним запальним синдромом, тимчасово пов’язаним із COVID-19, та дають уявлення про цей, очевидно, новий синдром. Існує широкий спектр початкових ознак та симптомів, і тяжкості хвороби, які варіюють від лихоманки, запалення та кон’юнктивіту до ураження міокарду, шоку та розвинення аневризм коронарних артерій. Порівняння із пацієнтами з хворобою Кавасакі та шоковим синдромом при хворобі Кавасакі дає уявлення про даний синдром, і дозволяє припустити, що це порушення відрізняється від інших дитячих запальних станів.

Оригінальна стаття була опублікована 15 липня 2020 року на сайті American Academy of Ophthalmology.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *