Post navigation

Революційне лікування, яке може стати альтернативою трансплантації рогівки при її перфораціях

 

Нещодавно командою дослідників із Монреалю було знайдено альтернативний варіант лікування перфорацій рогівки, результати дослідження якого були опубліковані в журналі Science Advances.

“Наша робота призвела до ефективного і доступного рішення, під назвою LiQD Cornea, для лікування перфорацій рогівки без необхідності трансплантації”, – сказала May Griffith – лідер команди та дослідник в Maisonneuve-Rosemont Hospital Research Centre, який є частиною Université de Montréal. Вона також є професором офтальмології в Université de Montréal.

“Це хороша новина для тих пацієнтів, які не мають змоги пройти дану операцію через сильну нестачу донорів рогівки в усьому світі, – продовжує вона, – До цього моменту, у пацієнтів, які перебувають у списку очікування, перфорації рогівки були запечатані супер-клеєм медичного класу, однак це лише короткочасне рішення, оскільки він часто погано переноситься оком, що робить трансплантацію необхідністю”.

Синтетичний, біосумісний і адгезивний рідкий гідрогель LiQD Cornea, накладується на рогівку у вигляді рідини, але швидко прилипає і перетворюється в гель всередині тканини рогівки приблизно за п’ять хвилин. По суті, він являє собою безклітинну матрицю із гідрогелю, який складається із коротких пептидів, схожих на колаген, змішаних із поліетиленгліколем та фібриногеном. LiQD Cornea забезпечує регенерацію тканин, таким чином лікуючи перфорацію рогівки без необхідності її трансплантації.

Біологічна оцінка LiQD Cornea: А. Обезсмертнені HCECs на гідрогелі LiQD Cornea і контрольні культури тканин, які показують, що гідрогель підтримує епітеліальний ріст. B. Експресія костимуляторних молекул Т-клітин у BMDC. Експресія CD40, CD80 та CD86 була виміряна проточною цитометрією, а дані представлені у вигляді співвідношення середньої інтенсивності флюоресценції експериментальних зразків до необроблених BMDC. С. Експресія прозапальних M1 (CD86) та протизапальних M2 (CD206) фенотипічних маркерів через 4 та 7 днів після впливу нативних BMDM прекурсорів в гідрогелі LiQD Cornea. D. Приклад перфорації рогівки людини. Е. Постхірургічні фотографіх кроликів одразу після застосування гідрогелю LiQD Cornea в зоні перфорації рогівки. Видно двоступеневу перфорацію, спричинену хірургічним шляхом. На другий день після хірургії: бульбашка повітря, розміщена під рогівкою під час операції, вказує на те, що перфорація є повністю запечатаною. Рогівка була повністю відновлена через 28 днів після операції. F. Рогівки міні-пігів, на яких досліджувався гідрогель LiQD Cornea як альтернатива донорському алорансплантату. Зображено рогівку, на якій було застосовано гідрогель, рогівку із сингенним трансплантатом та рогівку без проведеного лікування через 12 місяців після перфорації. 

В ході дослідів, зразки LiQD Cornea проявили показник заломлення у 1.354 ± 0.037, що відповідає значенням цього показника рогівки людини. А фізико-хімічні властивості цього гідрогелю відповідають попереднім поколінням гідрогелів RHCIII та CLP-PEG. У видимому спектрі (400-800 нм) зразки LiQD Cornea пропускали приблизно 93-99% світла. Пропускання світла в ультрафіолетовому спектрі зменшилось до низьких значень 19% в спектральному регіоні UV-C. Випробування міцності на розрив ex vivo, з використанням свинячих рогівок, показало, що рецептура LiQD Cornea хоч і менш міцна, ніж ціаноакрилат або фібриновий герметик, проте витримувала тиск 170 мм рт. ст. Це в 7.7 разів більше, аніж середній внутрішньоочний тиск людини, який становить від 11 до 21 мм рт. ст.

Griffith похвалила роботу своїх учнів Christopher McTiernan та Fiona Simpson, та її колег по всьому світу, які допомогли створити потенційно революційне лікування, що дасть змогу людям зі зниженим зором уникнути повної сліпоти.

“Зір – це відчуття, яке дає нам змогу оцінити як виглядає світ навколо нас. Дозволити пацієнтам зберегти цю дорогоцінність – це те, що мотивує наших дослідників кожного дня”, – сказала вона.

Оригінальне дослідження було опубліковане в журналі Science Advances 17 червня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *