Post navigation

Вчені довели, що жодні окуляри не можуть дати можливість людям із дальтонізмом нормально сприймати кольори

 

Відділення оптики Університету Гранади в Іспанії провело низку досліджень для аналізу ефективності різних допоміжних засобів, які продаються як такі, що ,начебто, можуть покращити кольоровий зір у дальтоніків.

Ще у 2018 та 2019 роках ця дослідницька група продемонструвала неефективність двох подібних продуктів: окулярів EnChroma’s Cx-65 та окулярів VINO’s 02 Amp Oxy-Iso. Жодні із цих окулярів не покращували кольоровий зір у дальтоніків.

Тільки у Іспанії налічується приблизно 2 мільйони дальтоніків (1 на 12 чоловіків, і 1 на 200 жінок), які мають проблеми у розпізнанні кольорів. Через знижену здатність розрізняти певні кольори вони стикаються із низкою повсякденних труднощів. Також це заважає їм влаштовуватись на деякі роботи, наприклад: машиніст поїздів, пілот, поліцейський, пожежник та інші.

Команда дослідників із Университету Гранади

П’ятеро вчених із Університету Гранади під час своїх поточних досліджень цього питання, створили комп’ютерні моделі майже 100000 різних кольорових фільтрів (а не проводили тестування фільтрів, які продаються різними компаніями типу EnChroma та VINO як “окуляри для дальтоніків”). За допомогою цих комп’ютерних моделей вони вивчали які із фільтрів можуть збільшити кількість кольорів, які розрізняють пацієнти із кольоровою сліпотою, а також дізнавались який вплив вони матимуть на результати двох тестів, що зазвичай використовуються для діагностики кольорової сліпоти (тест Ішихара та тест Farnsworth-Munsell 100 Hue).

Вчені також включили лінзи із кольоровим фільтром від компаній EnChroma та VINO до досліджуваних комп’ютерних моделей. Ці лінзи за останній час отримали значну увагу ЗМІ завдяки вірусним відео, що поширювались у соціальних мережах, на яких люди із кольоровою сліпотою були переповнені емоціями після першого вдягання вищезгаданих окулярів.

Результати дослідження показали, що, хоча деякі фільтри дійсно збільшують кількість видимих кольорів, поліпшення є незначним, і воно не дає змоги дальтонікам сприймати той самий об’єм кольорів, які бачать здорові люди. Також було встановлено, що жодний із цих фільтрів не дозволяє правильно проходити тест Ішихара та Farnsworth-Munsell 100 Hue, останній із яких є дуже надійним для оцінки кольорового зору.

Тест Farnsworth-Munsell 100 Hue

Ці результати підтверджують гіпотезу, що, незважаючи на очевидний успіх маркетингових кампаній, ці фільтри ніколи не дозволяли дальтонікам насолоджуватись таким же ступенем сприйняття зору, як у людей без кольорової сліпоти.

Результати дослідження нещодавно були опубліковані у журналі Sensors.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Medical Xpress 6 листопада 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *