Post navigation

Зростає частота дитячих травм очей, спричинених іграшковими рушницями

 

Відповідно до дослідницької статті, опублікованої 11 травня в онлайн-журналі JAMA Ophthalmology, кількість випадків травм очей, пов’язаних із застосуванням непорохової зброї, зростає серед дітей, а середній вік пацієнтів із травмами, пов’язаними з використанням кулеподібних снарядів із іграшкових бластерів, зменшується.

Дослідники ідентифікували 304 пацієнтів (77 відсотків за власною оцінкою були чоловічої статі), які звернулися до відділення невідкладної медичної допомоги після травми ока, пов’язаної з іграшковим непороховим пістолетом, у період з січня 2010 року по червень 2022 року. Середній вік пацієнтів становив 16 років. Іграшками найчастіше були пінопластові снаряди для непорохової рушниці,пневматичного пістолета або страйкбольного пістолета / пейнтбольної рушниці та невизначених у 151, 110, 31 і 12 випадках (50, 36, 10 і 4 відсотки відповідно). Припускається збільшення захворюваності між 2014 і 2022 роками. Протягом того самого періоду спостерігалося зниження середнього віку пацієнтів із пораненнями снарядами того ж типу з 16 до 10 років. Дві проникні травми, 51 внутрішньоочних крововиливи, три катаракти, 19 травм сітківки (включаючи два розриви сітківки та одне відшарування сітківки), 22 травми райдужної оболонки, 12 випадків очної гіпертензії та 45 пошкоджень рогівки були помічені у зв’язку з використанням іграшкових бластерів протягом періодуспостереження.

«Рекомендації щодо використання можуть запобігти багатьом із цих ненавмисних травм, наприклад звернути увагу споживачів на маркування віку та використання захисних окулярів. І в той же часвиробники можуть просувати використання захисних окулярів для безпеки дітей», — пишуть автори.

Оригінальне дослідження опубліковане в JAMA Ophthalmology 11 травня 2023 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *