Post navigation

Чи шкідливий для зору дітей перегляд телевізору?

 

Для батьків є природнім обмежувати кількість годин, які проводять їх діти перед екранами телевізорів. Неофіційні дані вже багато років кажуть про те, що тривалий перегляд телевізору та користування смарт-гаджетами протягом перших років життя можуть негативно вплинути на зір та розвиток поведінки дитини. Однак, наукових даних, які б підтверджували такі спостереження щодо наслідків надмірного впливу телевізору у дітей, існує досить мало. Але тепер професори Matsuo Toshihiko (M.D., Ph.D.) та Yorifuji Takashi (M.D., Ph.D.) із Okayama University описують яким чином цей вплив дійсно може мати наслідки на зір дітей протягом подальших років їх життя.

Для цього дослідники використовували національну базу даних уряду Японії, яка заснована на щорічному опитуванні усіх дітей, народжених у певний період 2001 року. У 47,015 дітей із бази, які підходили по критеріям дослідження, перегляд телевізору або відео були основною формою “гри”. І у їх попередні роки життя оцінювалась щоденна тривалість перегляду телевізору. Пізніше, у початковій школі, проводилась щорічна оцінка цих самих дітей у віці від 7 до 12 років, щоб зафіксувати і дослідити зміни у зорі, про які повідомляли батьки.

Команда Okayama University вперше зауважила, що за умови наявності високого часу експозиції телевізору у віці від 1.5 до 2.5 років, батьки були більш часто занепокоєні зором своїх дітей протягом другої половини дослідження. Ці спостереження відносилися в однаковій мірі до представників обох статей, і не залежали від таких параметрів, як житлова зона чи освіта батьків. Більш глибокий аналіз показав, що батьки, чиї діти у віці 2.5 років щоденно дивились телевізор 2 години та більше, були більш занепокоєні їх станом зору, аніж батьки, чиї діти проводили біля телевізору менше 1 години на день. Однак, чим старшими ставали діти, тим занепокоєність батьків ставала меншою.

Щоб забезпечити однаковість результатів, дослідники повторно проаналізували відповіді меншої групи учасників – тієї, яка проходила усі опитування, що проводились, коли дітям було від 7 до 12 років. Аналіз цієї групи не тільки відтворив первинні результати, але й встановив, що частка занепокоєних батьків ставала тим більшою, чим старшими ставали діти у зазначеному діапазоні від 7 до 12 років. Тож, схоже, що гострота зору ставала гіршою із віком.

“Це загальнонаціональне тривале популяційне дослідження є першим, яке продемонструвало, що перегляд телевізору у найбільш ранні роки життя, призводить до більш пізних проблем із зором, в молодшому шкільному віці”, – підводять підсумки професори Matsuo Toshihiko та Yorifuji Takashi.

Отже ретельне спостереження за кількістю проведеного дитиною часу біля екрану телевізора у перші три роки життя може стати ключовим фактором для розвитку здорового зору. Дослідження показує, що дітей слід залучати до більш традиційних способів розваг та ігор.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Medicall Xpress 20 травня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *