Post navigation

ООН затвердила першу резолюцію, яка спрямована на допомогу 1.1 мільярду людей із вадами зору

 

Генеральна Асамблея ООН затвердила свою першу в історії резолюцію, яка стосується зору. Вона закликала усіх 193 країн-членів забезпечити доступ до надання медичної офтальмологічної допомоги в межах своїх територій, що сприятиме глобальним зусиллям до 2030 року допомогти 1.1 мільярду людей, які мають вади зору і не можуть отримати відповідної допомоги.

Резолюція із назвою “Vision for Everyone”, що була спонсорована Бангладеш, Антигуа та Ірландією, а також отримала додаткове спонсорство від більше ніж сотні країн, була прийнята консенсусом в п’ятницю 23 липня.

Вона заохочує країни запровадити “повний державний підхід до надання медичної допомоги очам”. І вона закликає міжнародні фінансові установи та меценатів забезпечити цільове фінансування, особливо для країн, що розвиваються, щоб подолати зростаючий вплив проблем із зором на економіку та соціальний розвиток.

Відповідно до резолюції “щонайменше 2 мільярди людей живуть із вадами зору або ж зі сліпотою, і 1.1 мільярд із них мають проблеми, які можна було б запобігти або ж ще тільки доведеться вирішувати”.

“Прогнозується, що глобальні проблеми у догляді за здоров’ям очей істотно зростуть, і половина світового населення до 2050 року буде жити із порушеннями зору”, – йдеться в резолюції.

Посол ООН в Бангладеш Rabab Fatima представила цю резолюцію, наголосивши на першій в історії увазі до зору, і назвала її “давно назрілим визнанням центральної ролі, яку здоровий зір відіграє у житті людини та стабільному розвитку”.

За її словами, понад 90% із цього 1.1 мільярду людей живуть у країнах із низьким та середнім рівнями доходу, і додала, що 55% сліпих людей складають жінки та дівчата. В середньому, втрата зору коштує для світової економіки “приголомшливої суми у 411 мільярдів доларів щороку”, – як зазначає Fatima. А доступ до офтальмологічної допомоги може збільшити витрати домогосподарств на душу населення на 88%, і шанси на отримання гарно оплачуваної роботи на 10%.

Незважаючи на те, що резолюції Генеральної Асамблеї не мають юридичної сили, вони відображають світову думку.

Fatima зазначила, що для асамблеї надзвичайно важливо передати “однозначне зобов’язання ООН забезпечити належну медичну допомогу очам для усіх та усюди, а також запобігти умовам, що можуть призвести до серйозних та постійних пошкоджень”. Вона назвала резолюцію “можливістю змінити життя для мільйонів людей, які живуть зі сліпотою або ж із низьким зором”.

У резолюції наголошується, що доступ до офтальмологічної допомоги є важливим для досягнення цілей ООН до 2030 року, які спрямовані на подолання голоду та бідності, забезпечення здорового життя та якісної освіти, а також зменшення нерівності між людьми.

Гонконгський меценат James Chen, засновник компанії Clearly, що займається глобальними проблемами зору, агітував за впровадження цієї резолюції протягом останніх двох десятиліть і називає її “важливою віхою” і “критично важливим попереднім кроком” для досягнення цілей ООН.

“Першим кроком зараз є заохочення урядів країн до дій, і розглядання корекції зору як важливої медичної допомоги на ряду із іншими пріоритетами, такими як планування сім’ї та імунізація немовлят”, – каже він для The Associated Press.

Завдяки такому залученню урядів та громадських організацій принцип “окуляри доступні, а їх дистрибуція вирішувана”, а також амбіційний термін 2030 року, передбачений ООН, можуть бути досягнуті, як зазначає Chen, голова Chen Yet-Sen Family Foundation.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Medical Xpress 24 липня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *