Post navigation

Заходи, які мають вживати офтальмологи при менеджменті дітей та підлітків зі струсом мозку

 

У публікації, виданій Американською академією педіатрії та опублікованій в Інтернеті 18 липня в журналі Pediatrics, були наведені рекомендації щодо лікування розладів зору після струсу мозку у дітей.

Christina L. Master, M.D., із Школи медицини Перельмана Університету Пенсільванії у Філадельфії та її колеги розробили рекомендації щодо скринінгу, виявлення та початку клінічного лікування зорових симптомів у дітей після струсу мозку.

Струс мозку є поширеною травмою в дитинстві, яка щорічно вражає приблизно 1,4 мільйона дітей і підлітків у Сполучених Штатах і найчастіше виникає під час занять спортом і відпочинку. Педіатри стикаються зі струсом мозку у своїй клінічній практиці, і їхні кабінети є важливою точкою вступу в систему охорони здоров’я дітей і підлітків зі струсом мозку. Таким чином, педіатри відіграють важливу роль у початковій діагностиці та лікуванні струсу мозку.

Клінічний звіт Американської академії педіатрії (AAP) про струс мозку, пов’язаний із заняттями спортом у дітей і підлітків, і рекомендації Центру з контролю та профілактики захворювань щодо діагностики та лікування легкої черепно-мозкової травми серед дітей вичерпно підсумовують загальний підхід до струсу мозку у дітей. Неврологічні шляхи, пов’язані із зоровою системою, включно з окоруховою та вестибулярною функціями, широко представлені по всьому мозку та, здається, чутливі навіть до ударів голови, які не призводять до струсів. Тому не дивно, що дифузна зсувна травма, пов’язана зі струсом мозку, часто викликає широку дисфункцію аферентної та еферентної зорових систем.

До однієї третини пацієнтів зі струсом мозку можуть мати тривалі симптоми. Розлади зору є поширеними у дітей і підлітків після струсу мозку, причому одне дослідження, проведене центром медичної допомоги, повідомляє, що 69% дітей і підлітків зі струсом мозку мали принаймні один розлад зору, пов’язаний із ним; і є інше дослідження, яке виявило, що 62,5% осіб із постійними симптомами мали вестибуло-окулярну дисфункцію.Ці розлади включають недостатність акомодації (AI), недостатність конвергенції (CI), дисфункцію саккадичних і пошукових рухів очей або комбінацію цих діагнозів. Симптоми, пов’язані з цими розладами зору, включають утруднене читання, розмитість зору, труднощі з фокусуванням і втому очей.

Незрозуміло, чи є ці дефіцити зору результатом прямого пошкодження еферентної зорової системи, чи пов’язані ширше з глобальною дисфункцією, яка виникає у пацієнтів зі струсом мозку. Тим не менш, наявність зорових симптомів передбачає затримку одужання від струсу мозку у дітей і підлітків.

Автори публікації відзначають, що більшість дітей і підлітків із зоровими симптомами після струсу мозку одужують через чотири тижні; однак, існує підгрупа, яка не має самовільного одужання, і таких пацієнтів слід направити до спеціаліста з досвідом комплексної терапії струсу мозку для оцінки та лікування. Необхідно зібрати зоровий анамнез і провести ретельний огляд, включаючи оцінку гостроти зору, співдружності очей у всіх положеннях погляду, плавного переслідування поглядом, саккад, вестибуло-окулярного рефлексу, визначити ближню точку конвергенції та акомодацію – все це може бути уражене під час струсу мозку. Перевірка лише гостроти зору є недостатньою. Ці порушення можуть стати на заваді поверненню до дитячих ігор та школи. Виявлення цих проблем незабаром після травми є важливим для того, щоб можна було забезпечити адекватний процес відповідного навчання.

«Діти не завжди можуть чітко описати свої симптоми, тому ці скринінгові та діагностичні інструменти допоможуть лікарям під час обстеження пацієнтів зі струсом мозку, — сказала Christina L. Master у публікації, — Важливо, щоб ми виявляли будь-які проблеми із зором. Вони можуть мати величезний вплив на розпорядок дня та якість життя дитини чи підлітка».

Оригінальна стаття була опублікована в журналі Pediatrics в серпні 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *