Post navigation

5 порад від експертів щодо захисту очей у зимовий період

 

Зима – це дуже особливий період для здоров’я очей. І вона вимагає дотримуватись певних правил догляду і захисту очей, незалежно від того, де ви її проводите: чи то у рідному місті, чи у горах.

Наступні поради щодо здоров’я очей взимку допоможуть як дорослим, так і дітям безпечно брати участь у сезонних активностях.

Поради експертів для здоров’я очей взимку:

1) Носіть сонцезахисні окуляри із захистом від ультрафіолету:

Одна з найкращих порад для здорового зору – носити сонцезахисні окуляри взимку. Багато хто вважає сонцезахисні окуляри лише літнім аксесуаром, оскільки саме влітку вплив УФ-променів є більш відчутним. Однак, насправді, УФ-промені мають згубний вплив на очі незалежно від пори року чи температури.

Сонце не обов’язково повинно бути дуже яскравим, щоб завдати шкоди вашим очам. Щоб зберегти здоров’я очей взимку, потрібно захищати їх від сонячних опіків та інших очних захворювань; ви повинні носити сонцезахисні окуляри, які блокують 99-100 відсотків ультрафіолетового випромінювання під час прогулянок надворі або водіння.

2) Захистіть очі від пересихання:

Через холодне та сухе повітря взимку дуже поширеним стає синдром сухого ока. Використання обігрівачів в домашніх умовах посилює прояви цього синдрому. Чим більше ви використовуєте свій домашній обігрівач, тим більша ймовірність того, що буде порушено захисний шар слізної плівки очей, і це призведе до висихання шкіри повік та самих очей.

Щоб уникнути темних кругів навколо очей, які часто з’являються взимку, пийте багато води, тримайтеся подалі від прямих джерел тепла, використовуйте зволожувач повітря і використовуйте якісні замінники сльози без консервантів, щоб зберігати очі зволоженими.

3) Одягайте засоби захисту очей:

Ви можете зіткнутися із багатьма проблемами і захворюваннями очей взимку, тому вам може знадобитися захистити очі та обличчя від сильного холодного вітру. Вдягайте теплі світшоти, сонцезахисні окуляри або ж капелюхи з широкими полями. Сонцезахисні окуляри роблять так, щоб ваша слізна плівка не випарувалася – це є основною причиною сухості, свербіння та подразнення очей.

4) Тримайте очі в чистоті:

Більшість людей цей пункт може розсмішити, тому що вони вірять, що вже це роблять, дотримуючись звичайних правил гігієни. Однак це, насправді, може бути складним завданням із усіма запланованими святами, фестивалями та цікавими подіями. Крім того, це одна з самих важливих порад для здоров’я очей взимку. Регулярно вмивайте обличчя перед сном.

Крім того, використання чужої косметики може спричинити різні захворювання, починаючи із кон’юнктивіту і, закінчуючи, широким спектром інфекційних та запальних захворювань очей.

5) Регулювання дієти

Зорова система і її компоненти призначені для роботи в комплексі, як комплексна машинна одиниця, а багате на мікроелементи живлення є паливом для цієї машини. Тому вам слід краще стежити за своїм харчуванням, щоб усі системи організму, включаючи очі, працювали безперебійно. Щоб зміцнити імунітет, їжте здорову їжу. Дотримуйтеся дієти, яка багата поживними речовинами, корисними для очей. Морква та шпинат є двома прикладами таких продуктів. Також для очей існує багато вітамінних комплексів. Але перед тим, як їх приймати – обов’язково проконсультуйтесь із вашим офтальмологом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *