Post navigation

Медикаментозне лікування катаракти стало на крок ближче до реальності

 

Революційно новий метод терапії катаракти показав надзвичайно позитивні результати у лабораторних тестах, і це дає надію на те, що захворювання, яке зараз можна вилікувати лише шляхом хірургічного втручання, незабаром можна буде вилікувати медикаментозно.

Результати дослідження нещодавно були опубліковані у журналі Investigative Ophthalmology and Visual Science.

Катаракта – це помутніння кришталика, яке з’являється із віком, або як відповідь на його травмування, і впливає на гостроту зору. Помутніння спричинене дезорганізацією білків у кришталику, що призводить до утворення їх згустків, які розсіюють світло і суттєво зменшують кількість променів, що потрапляють до сітківки. Катаракта знижує зір і призводить до сліпоти у мільйонів людей по всьому світу.

Міжнародна команда вчених на чолі із професоркою Barbara Pierscionek, заступницею декана факультету охорони здоров’я, освіти, медицини та соціального забезпечення Університету Англії Раскіна (ARU), проводила оптичні випробування сполуки оксистеролу, яка була запропонована як засіб проти катаракти.

У лабораторних випробуваннях лікування сполукою оксистеролу VP1-001 у 61% кришталиків показало покращення профілів показника заломлення – ключового оптичного параметра, необхідного для підтримки високої здатності до фокусування. Це означає, що організація білків кришталика відновлюється, в результаті чого повертається здатність лінзи до фокусування. Ці дані підтвердилися зменшенням ступеню помутнінь у 46% випадків катаракти.

Професорка Pierscionek, яка є також членом Дослідницького центру медичних технологій Університету Англії Раскіна (ARU), сказала: “Це дослідження показало позитивні ефекти сполуки, яка була запропонована як засіб проти катаракти, але ніколи раніше не тестувалась на оптиці кришталика. Це перше дослідження такого типу у світі.”

“Покращення стались лише у деяких типах катаракт, але не у всіх, що вказує на можливість цієї сполуки бути лікуванням конкретних катаракт. Це означає, що при розробці ліків проти катаракти необхідно буде проводити відмінності між її типами. Це надзвичайно великий крок у перед в лікуванні цього надзвичайно поширеного стану за допомогою ліків, а не хірургії.”

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Medical Xpress 16 травня 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *