Post navigation

Генетична схильність і тривалі роки навчання є причиною розвитку короткозорості у дітей

 

Дослідники виявили п’ять генетичних варіантів, які підвищують ризик розвитку короткозорості у людей, які тривалий час проходять навчання у школах і університетах. Команда під керівництвом Джеремі Гуггенхайма з Університету Кардіффа у Великій Британії, опублікувала ці висновки 17 листопада в журналі відкритого доступу PLOS Genetics.

Короткозорість пов’язана з низкою захворювань очей, які стають причиною необоротного погіршення зору у літніх людей. Однак люди часто стають короткозорими в дитинстві, і, здається, цей стан є наслідком поєднання генетичних факторів, занадто малого часу, проведеного на свіжому повітрі, а також багатьох років навчання. Генетичні дослідження виявили понад 450 генетичних варіантів, пов’язаних із підвищеним ризиком короткозорості, але деякі з них підвищують ризик пов’язаний саме із факторами способу життя.

У новому дослідженні вчені використовували генетичні дані та дані про здоров’я понад 340 000 учасників європейського походження. Вони провели загальногеномне дослідження, щоб виявити генетичні варіанти, які роблять людей більш сприйнятливими до короткозорості в поєднанні з інтенсивним навчанням.

Дослідження виявило п’ять генетичних варіантів, які поступово збільшували ризик розвитку короткозорості для людей, що більше часу вони проводили в навчальних закладах, особливо для людей, які отримали університетську освіту. Три з цих варіантів були раніше невідомі, тоді як два були виявлені в дослідженнях когорт східної Азії, де близько 80% дітей стають короткозорими.

Для порівняння, на Заході близько у 30% дітей розвивається короткозорість. Дослідники сказали, що ці відкриття дають змогу по-новому зрозуміти біологічні шляхи, що викликають короткозорість, але необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як ці шляхи взаємодіють із чинниками способу життя, щоб спричинити стан міопії.

Гуггенхайм додає: «Окрім потреби в окулярах або контактних лінзах короткозорість є основною причиною невиправних порушень зору. Спираючись на наші попередні дослідження, що пов’язують освіту та короткозорість, нове дослідження визначає п’ять генів, пов’язаних із розвитком короткозорості, вплив яких посилюється додатковими роками навчання».

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Medical Xpress 17 листопада 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *