Post navigation

Краща фізична форма пов’язана зі зниженими ризиками появи алергічного кон’юнктивіту у дітей

 

Відповідно до даних  дослідження, представленого Американською академією офтальмології у 2022 році, діти, які мають кращу фізичну форму, ніж їхні однолітки, мають менший ризик розвитку алергічного кон’юнктивіту.

Але, як пише у цьому дослідженні Tsai-Chu Yeh, MD із загального госпіталю ветеранів Тайбею та Національного університету Ян Цзяо Дун у місті Тайбей, Тайвань із його колегами, погана якість повітря може нівелювати деякі переваги активностей на вулиці .

«Зростаюча поширеність алергічних захворювань, особливо серед дітей, викликає серйозне занепокоєння у сфері охорони здоров’я», — сказав Yeh в прес-релізі.

«Хоча симптоми алергічного кон’юнктивіту часто вважаються незначними, він, як правило, має хронічний перебіг із кількома повторюваними епізодами та може негативно вплинути на успішність у школі та якість життя дітей», — продовжив Yeh.

Згідно з представленими даними, у дослідженні взяли участь 1 271 730 дітей у Тайвані, які були обстежені у віці 10 років у період з 1 січня 2010 року по 31 грудня 2018 року та спостерігалися протягом принаймні 1 року. Дослідники відстежували випадки алергічного кон’юнктивіту серед цих дітей за допомогою національних реєстрів.

Використовуючи результати національного тесту на фізичну підготовку, дослідники також об’єктивно вимірювали аеробну здатність дітей, м’язову силу, кардіореспіраторну витривалість і гнучкість.

Сукупна кількість захворюваності на алергічний кон’юнктивіт за шість років становила 0,64% для учнів у першому квартилі за силою опорно-рухового апарату (ця група мала найкращі показники фізичного розвитку), 0,73% для учнів у другому квартилі, 0,78% для учнів у третьому квартилі та 0,88% для учнів у четвертому квартилі (P < 0,001).

У багатофакторному аналізі з поправкою на вік, ІМТ, супутні захворювання, соціально-економічні та екологічні фактори, більша сила опорно-рухового апарату була пов’язана зі зниженим ризиком розвитку алергічних кон’юнктивітів. Подібний зв’язок простежується і для вищих значень аеробної здатності і кардіореспіраторної витривалості, згідно з анотацією дослідження.

Цей зв’язок також був відповідний і для всіх груп ІМТ, як вказують дослідники.

Крім того, вчені відзначили у презентації свого дослідження, що підвищені ризики алергічного кон’юнктивіту також пов’зані із жіночою статтю (aHR = 1,05; 95% ДІ, 1-1,11) і гіршим індексом якості повітря (aHR = 1,06; 95% ДІ, 1,06-1,07) у модифікованому регресійному аналізі Кокса.

Додаткові фактори ризику алергічного кон’юнктивіту включали урбанізацію, астму в анамнезі, алергічний риніт в анамнезі та попередній прийом антибіотиків (P < 0,001 для всіх). Дослідники вказали, що діти з надмірною вагою та діти з підвищеним впливом забрудненого повітря також мають підвищений ризик алергічного кон’юнктивіту.

Ці результати підтверджують попередні дослідження, які свідчать про зв’язок між алергічним кон’юнктивітом і забрудненням повітря, а також про зв’язок між алергічним кон’юнктивітом і урбанізацією, вказують дослідники.

Крім того, вчені пишуть, що ці взаємозв’язки між алергічним кон’юнктивітом, фізичною підготовленістю та факторами навколишнього середовища мають велике значення для громадського здоров’я, і на них повинні звертати увагу люди, які приймають рішення щодо політики у сфері охорони здоров’я.

Оригінальна стаття була опублікована на порталі Healio у листопаді 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *